Kategorijos 'Slalomai' įrašai

Tarakonaz

Kalėdinio stebuklo slalomas

Gruodžio 18d. Audifanai suorganizavo slalomą, kurio pagrindinė mintis – surinkti pinigų ir paaukoti juos vaikų namams. Pagarba jiems! Aišku, mane domina ne visas šis gerasis tikslas (nu gi geras geras jis), o pats slalomas – renginys ne tik vaikams, o ir vairuotojams.

Šįkart su Pežuku važiavau ne aš vienas! Mantas irgi dalyvavo su mano automobiliu. Tad nieko keisto, kad norėjau jį aplenkti – smagu, kai rezultatus lemia ne automobilis, o vairuotojo sugebėjimai (šiuo atveju turbūt stipriau įtaką darė pripratimas prie automobilio). Kitas iš tikslų buvo aplenkti Karolį M. – žinojau, kad jis dalyvaus su vasarinėmis padangomis, tad dieną prieš, kai nemenkai pasnigo, iš gimtadienio naktį važiavau su šypsena ir džiaugsmu. Ryte viskas ištirpo ir net neliko pliurzos… DAMN!

Viena iš problemikių buvo ta, kad sugedo mano starteris ir iki slalomo niekaip neturėjau laiko jo susitvarkyti. Na bet Mantas patempė Pežuką savo kieme, kol šis užsivedė ir laimingai nuvažiavom iki Trakų, kur ir vyko slalomas. Nusimatė juokinga diena – prieš kiekvieną važiavimą vis kam nors reikėdavo pastumti mano automobilį.

Trasa nusimatė nesunki ir visai smagi. Kaip ir visi pagrindiniai slalomo elementai joje buvo… Prieš pirmą važiavimą jau truputį pradėjau jaudintis! Stovėjau prie starto juostos, žiūrėjau, kol Golfukas (kurį, beje, irgi užstumdavo prieš jam važiuojant) varo ir vis atsidusdavau. Pirmas važiavimas – OK. Toks ramus, paprastas, nelabai greitas – vidutiniškas. Pats tas – saugus ir konservatyvus pasirinkimas. Kadangi iš 3 važiavimų tik 2 supliusuojami, tad įvykus klaidai (kuoliuko nuvertimui) šis pirmasis važiavimas išgelbėtų situaciją. Mano laikas buvo 33.62 s. Neužilgo pravažiavo ir Mantas – 33.78 s. Che, artima kova, man visai tai patiko.

Antrame važiavime nusprendžiau parizikuoti ir mažiau žiūrėti kuoliukų. Prastas įvažiavimas į paskutinę slalomo dalį – gyvatėlę – lėmė tai, kad vieną kuoliuką užkliudžiau. Bet laikas visai neblogas! 32.28 + 5 s – net 1,6 s geriau, nei prieš tai, vadinasi, yra kur tobulėt ir trečiam važiavime tereikėjo rast abiejų važiavimą viduriuką. Slapta dar biškutį turėjau vilties, kad gaaal pavyks kokią 3 vietą prigriebt savo klasėj. Tiesa, Mantas ėjo mano pėdomis ir taip pat nuvertė vieną kuoliuką. Jo laikas 33.31 + 5 s.

Trečiasis, lemtingasis važiavimas… Jaudinaus baisiai baisiai. Labiausiai nenorėjau nuversti kuoliuko, nes jis viską kardinaliai sušiktų! Bet norėjau ir pirmojo važiavimo savo laiką pagerinti! Na ką… Startukas ir finišukas visai užtruko neilgai. Sugaišau trasoj 32.53 s. Skaitau, kad OK. Beliko sulaukti visų kitų dalyvių važiavimų ir sužinot, kieno gi viršus. O Mantukas trečiąjį važiavimą irgi padarė geriausią savo laiką – 33.10 s.

Norėčiau mestelti fotkių, bet nei aš, nei Mantas nefotografavome, o tie visi nepažįstami fotografai beveik niekada pernelyg nefotkina mano Pežuko. Nieko jie nesupranta, ožiai! Bulkų prifotkina, bemsus, golfes, žopeliukus ir tipo jėga? Nu vat ir ne, Pežukas rečiau sutinkamas slalomuose, turėtų juos fotkinti! Aš čia nesu piktas, tik apsimetu.

Galų gale sulaukėm rezultatų! DAAAMN, man pritrūko 0.16 s iki 3 vietos!!! Kaip abydna, kad vėl reikia tenkintis 4 vieta – truputį jau nusibodo. Bet tai tik motyvas stengtis. Ir kai galų gale paimsiu 3 vietą (o aš manau, kad tai tikrai anksčiau ar vėliau nutiks), tai turbūt labai džiaugsiuos! Mantas, atsilikęs nuo manęs 0,73 s, liko 6 – tarp mūsų įsiterpė P. Kulionis (labai džiaugiausi, kad jį aplenkiau, nes anksčiau nė karto nebuvo pavykę). Karolis M., kurį irgi prieš slalomą norėjau aplenkti, pagriebė 2 vietą! Gaila, kad nesugalvojau pasiimt savo vasarinių padangų ir užsimaut ant priekio… Manau, kad tokiu būdu bent 0,16 s per abu važiavimus būčiau išlošęs ir džiaugčiaus trečia vieta (o gal net ir geresne). Dar išlieka ir žmogaus paklaida – laikus matavo su chronometru. Nu bet ką jau čia kabinėtis prie tokių smulkmenų, kas nutiko, tas nutiko…

Tiesa, po visko dar buvo galima pasivažinėt savo malonumui (ir pavėžinti vaikus). Pežukas ėjo per rankas ir šiknas kaip stoties prostitutė – ir Einimui, ir Dominykui daviau pralėkt. Dar važiavau su Einimo Civic 4gen. Blyn, įdomus jausmas, visai kitoks automobilis, nei mano Pežukas! Nieko gero su juo neparodžiau – 34 s (su sąlyga, kad pirmą kartą sėdėjau už jo vairo) – tokį patį laiką ir Einimas slalome padarė, tad dar OK. Dominykas buvo užtikrintas, kad su manuoju padarys 32 s. Toli gražu, nepavyko… Skundėsi vairo stiprintuvu. Jap, ir man jis trukdė – greitai sukiojant vairą, protarpiais nesuveikia ir vairas pasunkėja. Po slalomo jis net zvimbti pradėjo dėl įkaitimo! Oi, dar pamiršau paminėti, kad laisvo važiavimo metu man pavyko padaryti 30.9 s laiką!!! Štai taip nutinka, kai nebelieka baimės dėl kuoliukų!

All in all, nors slalomo konfigūracija buvo palankesnė AWD automobiliams, man vis vien buvo smagu! Džiugu, kad visas Audi (FWD, o ne AWD) aplenkiau!!!

Rezultatai: FWD klasės ir bendri.

Tarakonaz

Sauliaus Vilčinsko slalomo treniruotės

Nuuu Saulius Vilčinskas yra toks asmuo įdomus… Kažkada, seniai seniai, kai dar net 18 metų neturėjau, dalyvavau LFS F1 turnyre. Atstovavau McLaren komandą, o mano komandos nariu buvo… Taip taip, tas pats Saulius Vilčinskas. O po to kažkaip baigiau žaist ir nutrūko bendravimas su juo ir viskas. O praeitais štai metais, kai dalyvavau pirmame savo slalome, tas Saulius buvo vienas iš organizatorių! Nu tai ir prasidėjo bendravimas vėl, kadangi tuose pačiuose renginiuose susitikdavom. Tiesa, visada taaaip stengiaus jį aplenkt ir galų gale Transmechanijoj man tai pavyko. O Saulius teisingo požiūrio į autosportą. Tad ir pats kartais suorganizuoja ką nors. Štai prieš 4 savaites vyko pirmoji treniruotė, o šiandien – antroji. Treniruotės tobulos tuo, kad per dieną yra 2 skirtingos trasos, gauni pravažiuot po 4 kartus kiekvienoj iš jų, papietauji Trakų Dvarkiemy nemokamai ir visas šis malonumas dienai kainuoja vos 20 litų vienam žmogui!!!

2011-04-30 – Pirmoji Sauliaus V. treniruotė. Kai atvažiavom ryte, buvo šiek tiek nesklandumų, nes D1Sport užėmė trasą neįspėję ir biškį pašiko reikalus Sauliui. Bet visgi, nors ir vėlavo viskas, galiausiai prasidėjo. Pirma trasa atrodė žiauriai įdomi. Ypač 360 laipsnių apsisukimas – nė karto nebuvo jo per mano “karjerą”. O štai antra trasa jau atrodė labai sunki! Bet abi trasos, tai eeeina sau, kokios smagios buvo. Nė karto nesu patyręs tiek daug malonumo vairuojant automobilį. Kaip pasakytų anglas arba lietuvis neva rodantis savo anglų kalbos žinias, “pure driving fun”. Ir dėl to malonumo, man sekėsi važiuot visai neblogai. Pirmoj trasoj – 4/18, antroj – 2/18, bendroj abiejų trasų sumoj – 4/18. Ir iki 3 vietos (iki Sauliaus) pritrūko tik 0,13 s. Dar labai džiugu, kad aplenkiau Saulių Sirutkaitį, kuris savo geltonu CRX labai gerai važiuoja ir dažnai laimi. Taip pat buvo visai smagu pabendraut su Shropna (Lotus 7 savininku). Per pietus aš ir Mantas sėdėjom prie vieno stalo su juo ir jo žmona… Ir visas renginys paliko žiauriai teigiamas emocijas! Dėl to su nekantrumu laukiau antrosios treniruotės. D1Sport su savo slalomais, trasom laaabai atsilieka nuo Sauliaus ir jau net nelabai ir besinori D1Sport slalomuose dalyvaut, ypač kai dabar, artėjant vasarai, slalomų pasiūla irgi labai didėja. Nu tik fotkės galėtų būt nesugadintos photoshop’o ir užrašų.

2011-05-29 – Antroji Sauliaus V. treniruotė. Puiki diena. Laimėjau pirmą vietą!

Tarakonaz

Transmechanija '11

Po biškį gero meeto su klasiokais, šeštadienį iš ryto sugalvojau dar dalyvaut slalome, kurį organizuoja VGTU (gegužės 21d). Galiu paminėt, kad naktį gėriau alaus ir naminės, ėjau miegot apie 6:00 ir miegojau tik iki 10:00, tad nekaip jaučiaus, bet slalome važiuot visgi išdrįsau. Į pagalbą atėjo vanduo, laikiausi apsikabinęs butelių. Net Natalija pastebėjo, kad prastai atrodau. O kiek auto.Banginių buvo! Vat aš, Natalija, Shropna, Dominykas, Viras. Ir visi dalyvauja (beje, neaplenkiau tik Dominyko). Nors ir trasa nebuvo labai sudėtinga. Net lengva, sakyčiau. Bet vis vien visai smagi. Ai, dar Transmechanijos maikonus visiems dalyviams dalino, kas irgi labai neblogai! Ir pigiau, nei D1Sport slalomai, ir organizuotumas daug daug daug geresnis. Kaip tik tą pačią dieną, beje, D1Sport slalomas Dvarkiemy irgi vyko. Šitą savo sudalyvavimą slalome laikau vienu geriausiu, nors tik 7/25 FWD ir 8/44 bendroj įskaitoj finišavau. BET užtat tiesiai prieš mane FWD įskaitoj buvo tokie asmenys kaip D. Danys (4), D. Leonavičius (5) ir J. Eimontas (6). Jeigu likau iškart už tokių prasikalusių vairuotojų, tai jau labai džiugu!!! Oi oi oi, ir dar, aplenkiau galų gale Saulių Vilčinską. Che, kaip seniai to norėjau. Tiesa, ypatingai gražiai ir Shropna su savo Lotusu važiavo. Po visko dar ir mane pravežė. Eeeina sau, koks jausmas. Lotus 7 kit car vis dar išlieka mano svajonių automobiliu! Mindaugas dar su S3 buvo atlėkęs paveizėt, tai vėl teko smagumas pajust tą jos trauką. Tik gale baisiai vietos man mažai, bet pati mašina labai ok. O ką čia dar papasakot… Ai nu Viras buvo naują šuniuką Bandį atsivežęs. Koks fainuolis! Prišiko už pat Lotuso dar… Vienu žodžiu, slalomas užskaitytas! Ai nu, nufilmavo dar mano pirmą ir prasčiausią važiavimą, bet vis vien patalpsinsiu – trasa bent pasimatys. Šito važiavimo laikas 50s su centais, o po slalomo, kai vežiau Mindaugo kursioką, padariau 46,7!!!

Tarakonaz

D1Sport Turbo slalomas – IV etapas

2011-04-16. Sudalyvavau jau ketvirtame savo slalome! Veikiausiai jau galutinai užsikabinau ant slalomų kabliuko ir tai vis labiau man patinka, tampa aistra. Šeštadienį, anksti anksti, apie 9h, su broliu buvau Trakų Dvarkiemio aikštelėj. Tuščia, tylu ir ramu… Vėlavo žmogus, laukt reikėjo. Bet galų gale pradėjom ruoštis drifto treniruotei ir slalomui. Sunešiojom palapinę, skėčius, kitus reklaminius dalykus ir kažkelintą valandą prasidėjo drifto treniruotė. Gavau stovėt trasos vidury – kuoliukus prižiūrėjau. Prisiuosčiau dūmų, veidą padengė guma, ausis užgulė triukšmas (visgi už kelių metrų nuo manęs slydo visi tie nebrendylos drifteriai)… Bet nuotaika buvo gera.

Ir tatai galų gale atėjo eilė slalomui. Numeris mano buvo vos 28, tad niekur neskubėjau… Reikėjo dar visą renginį prižiūrėt, stebėt dalyvius – ar nenumuša kuoliukų, ar taisyklingai pravažiuoja. Net raciją turėjau! Patiko man šios pareigos. Teko pabendraut ir su rimtesniais dalyviais, su SVC instruktoriais. Todėl, kai atėjo mano pirmojo važiavimo eilė, pravažiavau visai neblogai.

Tas pirmasis važiavimas… Trasą tai aš gi mokėjau – pakankamai atsižiūrėjau jau į kitus dalyvius. Taip pat prisiklausiau patarimų, kaip kuo geriau pravažiuot tuos kelis sudėtingesnius posūkius. Dar va Nookis davė GoPro kamerytę ir viską nufilmavo (šitame video mano važiavimas nuo 3:11). Netempiant gumos, nes nėr čia ko pasakot, padariau antrą greičiausią laiką (buvo dar vienas su Astra, kuris padarė identišką laiką – net šimtosios sekundės dalys sutampa). Tik J. Eimontas buvo greitesnis, bet tai ko norėt. Tiesa, aš dar vienoj vietoj net trumpam buvau pamiršęs, kur važiuot ir nespaudžiau gazo (matosi tame video – ten, kur bišken keikiuos)!!! Gal ir paskubėjau aš džiaugtis šiuo puikiu pasirodymu, kadangi važiavimų iš viso net 4, iš kurių 2 įskaitiniai, tad viskas dar gali pasikeist – kiti tikrai apsipras. Bet nuotaika vis vien buvo gera. Grįžau toliau teisėjau.

Antrasis važiavimas buvo 2 sekundėmis geresnis už pirmąjį ir mano laikas vėl buvo antras geriausias. Not so bad. Vėl baisiai džiūgavau. Šitas važiavimas, beje, ir buvo pats geriausias.

Trečiasis važiavimas tai baisiai kurioziškas. Priminsiu, kad pirmi du mano važiavimai buvo tikrai labai geri, o lyg to dar būtų negana, aš gi stebėjau kitus dalyvius ir privalėjau prižiūrėt, kad jie važiuodami teisingai pravažiuotų trasą… Vat. Atsisėdau važiuot… Pirmą apsisukimą įveikiau tobulai. Apsisukau ir… pamiršau, kur toliau. Bet taip juodai. Sustojau, pastovėjau ir neprisiminiau. Grįžau į finišą. Siaubas kažkoks. Net po “finišo” dar protas aptemęs buvo ir neprisiminiau trasos. Blyn blyn, tokio failo dar niekada neturėjau… Iškart visi puolė klausinėt “kas nutiko?”.

Ketvirtasis važiavimas buvo irgi neblogas. Prieš važiuojant mintyse tūkstančius kartų atkartojau trasą, kad nepasikartotų trečiojo važiavimo klaida. Šitas buvo tik 0,06s lėtesnis už antrąjį. O bet tačiau, laikai abu visai nieko tokie, bet apie podiumą tai galėjau pamiršt. Bet nieko, vis vien neblogai.

Dar po slalomo Mindaugas mus tris (Mantą, mane, brolį mano) pravežė su S3 slalomo trasoj ir po to šiaip kely. Eeeina sau, kokia trauka, kaip smagu buvo. SUkelė plačią plačią šypseną!

Vėliau, sutvarkius visą aikštelę (nunešus tas pačias palapines, reklamas atgal) mane dar pravežė su Silvia S14 ruošta driftui. Kokie 300-400 arkliai joje ganos! Irgi kaifas.

Vėliau dar su Mantu ir Audrium susitikom prie random degalinės grįžtant namo ir pasidarėm mini fotosesiją. Žiauriai gera diena buvo. Kupina nenormalių įspūdžių.

Rezultatai geri visgi. 5/21 FWD ir 7/41 bendroj įskaitoj. Mantas pasirodė taip pat gerai – 7/21 ir 10/41. Žiauriai džiaugiausi po šio slalomo!

Tarakonaz

D1Sport Turbo Slalomas – III etapas

2011-04-03. Štai sudalyvavau šitame slalome… Išvis visa diena nuostabi buvo – pabėgau nuo tos nuobodžios psich. istorijos, kuriai mokiausi ir leidau sau atsipūst. Nuo pat 8 valandos atvažiavom (su broliu buvau) į Trakų Dvarkiemio aikštelę, kurioj iš pradžių vyko slalomo treniruotė, kurią organizavo Saulius. Buvo visai smagu, tik gaila, kad niekas nematavo laikų ir panašiai. Tad visus kartus važiavau nors ir stengdamasis kuo greičiau, bet truputį atsipūtęs. Va ir brolis dar šalia sedėjo visą laiką (neišmečiau jo dėl didesnio svorio automobilyje). Patiko jam, kaip supratau.

Vėliau buvo driftas. Neįdomu čia, nepasakosiu. Ai nu, verta nebent paminėt, kad Silvia S15 buvo išlėkęs pjaut žolės ir arti žemės ir sulaužė bamperį.

Ir galiausiai slalomas. Blyn. Net nesinori apie tai kalbėt. Pirmi du važiavimai buvo prastoki! Nu bet visiškai failinau. Net atbulinį teko naudot kelis kartus. Nu šūds. Bet dar buvo likę 2 važiavimai, kurie gali viską išgelbėt (iš 4 važiavimų tik 2 įskaitiniai). Nepatenkintas, liūdnas buvau. O bet tačiau, prieš tuos paskutinius važiavimus man pavyko susikaupt ir juos pravažiavau pusė velnio taip. Gal net neblogai visai. Va ir video yra (su komentarais net). Iš principo greičiausias važiavimas, bet kuoliuką kliudžiau, dėl ko prideda 5s prie važiavimo laiko, nors jis man laiko faktiškai nesutaupė labai…

Šiaip diena smagi buvo, kas be ko. Velniškai daug pažįstamų, gera atmosfera. Net auto.Banginių kiek buvo!!! Shropna, Natalija, One, Viras. Iš jų dalyvavo tik Shropna su Shropnienė, bet vis vien ok. Su visais pabendrauta – smagu. Dar ir Nookis su savo GoPro pasirodęs buvo ir filmavo mano pirmąjį failinį važiavimą (kurio nerodysiu).

Rezultatai tai nelabai mane džiuginantys (nu norisi vis tobulėt, o šį kartą tai nepavyko). Bet visgi… 10/20 FWD ir 14/48 bendroj įskaitoj…

Tarakonaz

Automano slalomo taurė – I etapas

2010-10-16. Sudalyvavau pirmame savo slalome. Iš pradžių galvojau ar dalyvaut, ar ne… Kažkaip nedrąsu buvo ir panašiai, bet galų gale pasiryžau ir dar prikalbinau Mindaugą (Opel Vectra) bei Mantą (Peugeot 106). Taip pat dalyvavo ir Karolis. Ir nepasigailėjau nutaręs važiuot.

Slalomas vyko Trakų dvarkiemio aikštelėj. Atvykau ten ganėtinai anksti – reikia ir apsižiūrėt, apsiprast kažkaip… Buvo jau atvažiavę keli dalyviai, bet šiaip mūsų dar nebuvo labai daug. Žvalgiaus, vaikščiojau. Buvo vienas Civic’as 6gen, kuris kėlė nerimą. Buvo gerokai pažemintas, ratukai ir už jų besislepiantys stabdžiai atrodė ganėtinai rimtai. Salone švietė lopšys su sportiniais diržais ir šiaip bendra viso automobilio išvaizda atrodė rimta, kaip gatviniam (o ne specialiai sportui ruoštam) automobiliui. “Nu jooo”… Pagalvojau, kad tikrai bus rimta ir teks džiaugtis, jei neliksiu paskutiniu. Tai tada tas Civic’o vairuotojas sugalvojo atsidaryt kapotą ir pasireguliuoti amortizatorius. Nu blyn, visai persigandau… Galų gale pasidabinau 29 ir 45 numeriais ir bestebėdamas kitus, laukiau savo važiavimų.

Pirmas važiavimas, nors ir kiek daug vaikščiojau po trasa, buvo prastas, nes pačią pirmą fiškę apvažiavau iš blogos pusės – tai supratau iškart tai padaręs. Bet važiavau toliau – kitą trasos dalį pasimokyt.

Antrame ir trečiame važiavimuose kažkiek pasistengiau – norėjosi kuo geriau. O jau FREE klasės važiavimuose tai ir eksperimentuot pabandžiau – daugiau rankinio naudot. Kaip paaiškėjo, to nereikėjo. Man tiiieeek nedaug trūko iki trečios vietos, vajėzau… Bet nieko, bus dar tų trečių vietų. O štai ir paskutinio ir pačio geriausio važiavimo video:

O rezultatai, manau, visai neblogi! FWD  klasėj pagriebiau 4/15 vietą (o tą siaubą kėlusį Civicą palikau už savęs – 5 vietoj); FREE klasėj 5/15 vieta (o tas siaubą keliantis Civicas sugebėjo nugriebt 4 vietą). Bendroj visų laikų įskaitoj iš 36 likau 7 ir 14. O po slalomo dar pavėžinau Žliobą, kuris, panašu, liko su gerais įspūdžiais. Grįžau namo su šypsena veide ir su dovana Mantui (jis pagriebė 3 vietą FREE klasėj). O manieji įspūdžiai vien geri – likau patenkintas savimi, savo automobiliu ir savo draugais – gerai ir Mindaugas, ir Mantas, ir Karolis pasirodė.

Šiame ateinančiame sezone jau tikiuos pasirodyt geriau… Jei vėl bus toks vien megėjų slalomas, gal pagriebsiu bent prizinę vietą, kas ten žino… Visgi mašina dabar stabilesnė ir su geresnėm padangom, nei buvo.