Kategorijos 'Filmai' įrašai

Jausmų galiaTreilerisInfo. Gal kiek keistoka matyt J. Carrey vaidinantį rimtesnį, liūdnesnį nei įprastai jo personažai būna. Bet čia geras dalykas. Nesu kažkoks ekspertas, bet manau, kad jis geras aktorius – sugebantis vaidinti įvairius personažus, o ne vien tik vienodus (tik pakeistais vardais) linksmuolius. Ir pati filmo idėja graži. Pasižiūri, ką nors sau pritaikai, palinksi galva, kažkaip gera ir ramu pasidaro, širdis kažko spurda. Šį filmą esu matęs net ne kartą, gal du ar tris. Ir dar pažiūrėčiau prie progos. Tiesa, citata, manau, labai man artima. Tarsi iš mano lūpų sklindanti. Citata: Why do I fall in love with every woman I see who shows me the least bit of attention?

Tarakonaz

#15 – Interstellar (2014)

Tarp žvaigždžiųTreilerisInfo. Žvilgsnis į ateitį. Pradžioj pamatoma visai ne tokia žemė, kokios mes visi tikimės. Nustebina, įbaugina, gal kai kuriuos priverčia keist savo įpročius. Žiūrint filmus, kuriuose neva remiamasi mokslu, neva naudojamos modernesnės technologijos, kažkaip nejučia pradėti tikėti, kad taip realiai iš tikro ir yra. Tiksliau, norisi tikėt. Visi galbūt netikri arba tik kol kas teoriniai fizikiniai dėsniai pateikiami kaip faktai ir sunku išlaikyt kritišką požiūrį. Bent jau man taip. O ir nelabai tos kritikos ir galiu pateikt, kai pats nesu mokslininkas. Aš kalbu turėdamas omeny keliavimą per wormhole, gravitacijos atsiejamumą nuo laiko ir panašiai. Ta prasme, bežiūrint ir pradedi tikėt, kad susiklosčius tokioms palankioms aplinkybėms, iš tikro viskas ir būtų taip, kaip parodyta kine. Bandžiau nuo to atsiribot, kai žiūrėjau. Ai, o filmas įtraukiantis, šiaip. Dvejose vietose įsijautęs į vaidmenis beveik susigraudinau. Nu bet gi tvardžiausi. Labai jautrių ir sunkių vietų yra. Bet hm… Grįžtant prie ankstesnių aspektų, tai filmą labai įdomu žiūrėt, nes, kaip jau sakiau, tiki visais fizikiniais dėsniais ir panašiai. Net visai neprailgo to 3 valandos. Neištemptas filmas, labai viskas ok. Citata: We used to look up at the sky and wonder at our place in the stars, now we just look down and worry about our place in the dirt.

Tarakonaz

#246 – Her (2013)

JiTreilerisInfo. Labai daug telpa šitame filme. Ne tik išryškinama dabartinės civilizacijos problema, ne tik pabrėžiamas žmonių atitrūkimas ir užsidarymas savo individo kiaute, bet ir analizuojama jausminio intelekto reikšmė. Išties nelabai aš noriu gilintis į pasaulietiškus dalykus ir burbėt “oi kaip negerai, kad technologijos tobulėja ir visi sukišę nosis į savo telefonus”. Man asmeniškai šis filmas jautriau palietę santykių su merginomis, meilės temą. Man gal tiesiog tai aktualiau šiuo metu. Labai geri dialogai ir monologai liečiantys šias temas. Tikrai turėtų padėt žiūrovams atsakyt į savy kildinamus klausimus; o jei žmogus iki tiek nenuėjęs, padėt tuos klausimus išsikelt. Tokie filmai tarsi siunčia stimulus galvot šiomis temomis. Tarsi ragina nenumot ranka ir vat būtent tą akimirką sėdint kino salėje imt ir pradėt brainstormint. Sunku buvo neatitrūkti nuo kino ir nepasinert į savo apmąstymus. O pats filmo pastatymas labai gražus. Spalvos, vaizdai, saulės atspindžiai geros nuotaikos dozę suteikia. Tas vadinamasis “modernumas” nėra toks šaltas, kaip kituose ateitį vaizduojančiuose filmuose. To šiltumo ir jaukumo gal kiek mažiau, bet nieko tokio. O jei paklibinant dirbtinio intelekto idėją, tai jau pačioj filmo pradžioj buvo parodyta, kad nieko gero nebus. Kai tik “Samanta” pareiškė kaip išsirinko vardą (per mažą sekundės dalį perskaitė visą vardų knygą), tapo aišku, kad bus perversmas. Nors ir nebuvo šiame filme jis ryškiai pavaizduotas ir akcentuotas, bet jis buvo. Ir taip tik dėl to, kad dirbtinio intelekto (jei tobulas ir veikiantis taip, kaip turėtų) pajėgumai ir galimybės daug daug platesnės nei žmogaus. Žmogus tiesiog nebespėtų su technologijomis, kurias išrastų būtent dirbtinis intelektas. Citata: Sometimes I think I have felt everything I’m ever gonna feel. And from here on out, I’m not gonna feel anything new. Just lesser versions of what I’ve already felt.

Tarakonaz

#133 – The Big Lebowski (1998)

Didysis LebovskisTreilerisInfo. Filmas, kurio didžioji dalis gerumo yra būtent personaže. Nežinau, gal tik man siužetas, visas pastatymas nėra kažkoks ypatingas. Viską keičia Lebowskis. Toks paprastas, nuoširdus, kažkiek ir keistas. Bet tik tiek. Nežinau, kodėl šis filmas tope. Gal ne mano skonis, gal ne toj nuotaikoj buvau, kai žiūrėjau, bet nu nesužavėjo. Smagus. Gal kada ir pažiūrėsiu dar kartą. Citata: Fuck it, Dude, let’s go bowling.

Tarakonaz

#155 – Rush (2013)

LenktynėsTreilerisInfo. Neįtikėtina, koks geras šis filmas. Viskuo. Neapsakomai įdomu, įtraukia. Labai sunku išsireikšt. Man ir šiaip patinka Formulė 1, o čia dar tokia istorija, tokia dviejų skirtingų asmenybių ir vairuotojų dvikova. Stulbina. O variklių gausmas… Šiurpas per kūną bėgiojo. Pats jaučiau kylantį azartą, besigaminantį adrenaliną, didėjančią įtampą. Nepakartojama. Šis filmas primena, kaip gera vairuot, varžytis ir rizikuot. Taip pat nuostabiai nupiešti abiejų pagrindinių veikėjų portretai! Taip pat fizinis panašumas koks. Ech… Čia vienas geresnių mano matytų filmų apskritai. Citata: The closer you are to death, the more alive you feel. It’s a wonderful way to live. It’s the only way to drive.

Tarakonaz

#32 – American History X (1998)

Amerikos istorija XTreilerisInfo. Geras. Rasizmas gal nėra toks aktualus Lietuvoje, bet vis tiek tai rimta tema. Nemažai galima pasisemt ir pritaikyt kitoms problemoms spręsti. Pas mus veikiausiai homofobija yra aktualesnė tema. Man bloga nuo tokių siaurai žvelgiančių heiterių. Nu būtent, kokia prasme, ko žmonės siekia nemėgdami kitų, kodėl jie nenusispjauna ir nesusitaiko su skirtumais? Kodėl aš turiu teisę kištis ir spręsti kaip kas turi gyvent. Kodėl visiems atrodo, kad jei žmogus turi teisę į nuomonęs reiškimą, tai ją būtinai reikia ir skelbti? Mes turim daug teisių, bet ne visomis naudojamės, nes mums tiesiog nereikia. Turi savo tiesas, tikėk jomis, bet nekurstyk nesantaikos. Supisti visi tie G, kurie rimuojasi su “Mažuliai”. Visi skinheadai tegul pažiūri šį filmą ir tegul susipranta, kokie jie juokingi su savo nacionalsocialistiniais šūksniais. Taip pat linkiu, kad jiems “daeitų”, kad visas heitinimas, visas pyktis atsiliepia tuo pačiu, jis grįžta. Ir dažniausiai didesniu mastu. Uždaras ratas, kurio tikrai net neverta pradėt. Nors ir numačiau filmo pabaigą, nors ir buvo aiški ta mirtis, bet buvo įdomu. Senokai buvo aplankęs tas tikras jausmas “gera, nes pažiūrėjau gerą filmą”. Pažiūrėjus gerą filmą, nusiraminu kažkaip. Citata: Life’s too short to be pissed off all the time. It’s just not worth it.

Tarakonaz

#169 – Strangers on a Train (1951)

Nepažįstamieji traukinyjeTreilerisInfo. Gerbiamasis ir nuostabusis Alfredas Hitchcockas. Taip sunku žiūrėt senus filmus man. Bet po truputį daros vis lengviau. Labiausiai, kas užkabino šiame filme – būtent psicho personažo iškelta idėja. Iš dalies genialu – nepažįstamasis padaro paslaugą nepažįstamajam. Nužudai žmogų be jokio motyvo, be jokių sąsajų, be nieko, kas galėtų susiet nusikaltėlį su jo auka ir pačiu nusikaltimu. Žavinga idėja. Pist pist ir keliai išsiskiria – niekas nieko nematė, negirdėjo, nieko neprikabins. Seniems filmams reikia turėt gerą idėją, kad sugebėtų pakovot su šiuolaikinių filmų operatoriais, montuotojais ir specialųjų efektų specialistais. Nesakau, kad naujuose filmuose scenarijai, siužetai nieko verti, bet filmo grožis ir vaizdas nemažai prideda, ypač kalbant būtent apie fantastinius filmus. Citata: My theory is that everyone is a potential murderer.

Tarakonaz

Being John Malkovich (1999)

Būti Džonu MalkovičiumiTreilerisInfo. Tai yra vienas keisčiausių filmų, kokius esu matęs. Nu jis toks nurautas, toks nesąmoningas. Bet jis buvo kažkada top’e… Ir Malkovičius… Kiek daug skirtingų vaidmenų jis įkūnijo. Įdomus pažiūrėt, bet pažiūrėjus skatina nusiprunkšti kaip arkliui iš viso to absurdiškumo. Nors ir sukelia minčių. Ką reiškia pažiūrėjimas į gyvenimą kito akimis? Ir kodėl taip įdomu pažiūrėt žymaus žmogaus akimis? Tik tam, kad suprastum, kad jie tokie pat paprasti, kad jie irgi žmonės iš mažosios “ž”. Absurdas. Ai, ir šiaip kokia juokinga, bet labai žavinga, Cameron Diaz šiame filme. Kas ją vėliau sugadino? Bet visas filmas tai vis tiek neapibūdinamas žodžiais. Nebent tik žodžiu “absurdas”. Citata: Who the fuck is John Malkovich?

Tarakonaz

#43 – Spirited Away (2001)

Stebuklingi Šihiros nuotykiai Dvasių pasaulyjeTreilerisInfo. Tai antras anime, kurį bandau žiūrėt. Aišku, vėl H. Miyazakio. Kadangi nesu anime stiliaus mylėtojas, bijau bandyt kitus režisierius. Bet šiaip OK, įdomu ir gražu žiūrėt. Va “multikus” žiūrint turbūt labai svarbus dalykas yra tas, kad būtų gražu žiūrėt. Daug svarbesnė estetinė pusė nei vaidybiniuose filmuose (nu čia gal šią minutę man tik taip atrodo). Bet kas negerai – nu po tam tikro laiko pažiūrėjus šį filmą, nelabai kas lieka atminty. Jis greičiau pasimirštą nei tikrai savo siužetu įdomūs filmai. Čia tai tipo žiūri žiūri, nu gražu, nu įdomu visai, nu nebloga potekstė va ką tik buvo, va čia irgi protingai ir gerai padarė. Ir viskas tik tol, kol žiūri. Paklaustų manęs apie ką šis filmas ir reiktų trumpai nupasakot veiksmo liniją, tai būtų “em… nuuu apie dvasių pasaulį”. Citata: Welcome the rich man, he’s hard for you to miss. His butt keeps getting bigger, so there’s plenty there to kiss!

Tarakonaz

#114 – Inglourious Basterds (2009)

Negarbingi šunsnukiaiTreilerisInfo. Tipinis Q. Tarantino stiliaus filmas. Ir tai geras dalykas. Smagus, užkabinantis, žavingas, įdomus. Brad Pitto akcentas irgi labai smagiai susiklausė. Gerai, gal filmas ir nelabai atspindi tikrus istorinius įvykius, bet kam tai rūpi? Tai nebloga kitokios pabaigos interpretacija. Išties čia nėra tas filmas, kuriame reikia daug kažką galvot – ne mindfuckas. Čia filmas, kai atsisėdi savo fotelyje su alumi, čipsais ir gal (nebūtinai) keliais draugais ir žiūri besimėgaudamas ir nesukdamas smegenų. O kai pažiūri, atsikeli ir pasakai “blet, geras buvo” (jo, būtinai su keiksmažodžiu). Ir šypsais dar. Ir kartoji kelias paprastas frazes taip parodydamas, kaip stipriai patiko filmas. Gerai tas Tarantino yra! Citata: When you join my command, you take on debit. A debit you owe me personally. Each and every man under my command owes me one hundred Nazi scalps. And I want my scalps. And all y’all will git me one hundred Nazi scalps, taken from the heads of one hundred dead Nazis. Or you will die tryin’.

Tarakonaz

Star Wars Saga

Manęs Star Wars niekada nežavėjo. Nu bet ką aš galiu padaryt, jei net 3 iš 6 filmų yra IMDb Top 250? Nieko, tad reikia pažiūrėt (gal visgi pakeisčiau nuomonę). Kaip matyti, pradėjau ne nuo Episode I (1999), o nuo Episode IV (1977). Nutariau, kad geriau žiūrėti ne pagal istorijos eiliškumą, o pagal filmų išleidimo chronologiją. IV-VI dalys yra originalioji trilogija, o I-III dalys išleistos vėliau, bet nupasakoja veiksmą, vykusį prieš tai. Sooo, let’s begin.

#17 – Star Wars: Episode IV – A New Hope (1977)
Žvaigždžių karai IV: nauja viltisTreilerisInfo. Pirmas filmas. Nu nežinau. Nebuvau anksčiau matęs nei vienos Star Wars dalies iki galo, nes nepatiko. Dabar galvojau, kad jei susikaupęs pažiūrėsiu, įsitrauksiu į istoriją, tai gaaal man visai patiks. Nope, nepatiko. Žiūrėjau kartu su broliu, tai jam tipo visai nieko, o aš likau nusivylęs. Nu nieko stebuklingo neatradau, kas būtų verta dėmesio. Tiesa, C-3PO ir R2-D2 tai linksmuoliai, priversdavo šyptelt. O visa kita… Meh, nuobodybė. Na, ok. Darth Vader ir jo kvėpavimas zjbs, Obi-Wan ir Vader kova su lightsaberiais irgi visai nieko buvo. Pew pew pew, lazeriai visur šaudė ir tiek – visas filmas. Įdomu, kaip bus su kita dalimi… Kol kas nekažką, oi nekažką (mane sužavėt fantastiniu filmu laaabai sunku). Citata: The Force is what gives a Jedi his power. It’s an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together.

#11 – Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back (1980)
Žvaigždžių karai V: imperija puolaTreilerisInfo. Nuuu va čia jau daug daug geriau, nei pirmas filmas! Šitas net patiko. Tiesa, ne taip stipriai, kad galvočiau, kad jis vertas tokios aukštos pozicijos, bet tikrai neblogai. Antrą kartą turbūt nežiūrėčiau. Patiko Yoda man labai – mielas padarėlis toks! O jo anglų kalbos struktūra baisiai faina. Pagaliau geriau pavyksta suprasti visokius internetinius juokelius, kurie susiję su Star Wars. Ai, dar po filmo kažkaip netikėtai atradau, kad R2-D2 vaidina aktorius – jis įlindęs į tą roboto “kostiumą”. Kūūūl visai. Tik turbūt nelabai patogu (nors ir liliputas aktorius). Tai va, to sum up, per visą filmą nė karto nenusižiovavau ir žiūrėjau įdėmiai – jau net noriu pažiūrėt kitą dalį – tai jau yra kaip pagyrimas iš mano pusės (kas liečia fantastinius filmus). Citata: The force is with you, young Skywalker, but you are not a Jedi yet.

#95 – Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi (1983)
Žvaigždžių karai VI: Džedajaus sugrįžimasTreilerisInfo. Nu va po šauniosios V dalies, šita man vėl pasirodė prastesnė. Tiesa, patiko ta žymioji Princess Leia apranga. Visai pelnytai visokie Star Wars fanai turi tokią seksualinę fantaziją. Bet viską dar paaštrina ta vieta, kai jai ant kaklo antkaklis su grandine pritvirtintas. Nors gaaal ir per daug jau ten žeminama moteriška lytis. O dar tas Jabba toookio šlykštumo, kad nafik. Šiaip visas filmas toooks nuspėjamas buvo. Kažkaip net nenustebau, kad Darth Vader “atsivertė” – nu c’mon, tai buvo taaaip nuspėjama, kad net baisu. Jokios intrigos niekur nebuvo. Ai nebent buvo labai smagu stebėti gaudynes miške, nors ir nelabai ten buvo taip įmanoma – nemanau, kad būtų kai kur tilpę. Bet fun, tik tiek. Nieko kito šis filmas man nepaliko. Citata: And now, young Skywalker… you will die.

Jei taip bendrai kalbant apie šias tris dalis, tai nuomonę apie šią filmų seriją pakeičiau. Star Wars visai žiūrimas filmas jau, nors antrą kartą turbūt nežiūrėčiau. Dar manau, kad bendram išprusimui irgi išėjo į naudą. Kai kas kalbės apie Star Wars, tai dabar bent suprasiu. Belieka pažiūrėt prequel trilogiją…

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (1999)
Žvaigždžių karai I: pavojaus šešėlisTreilerisInfo. Surprise Surprise! Man labai patiko. Keista, kad naujoji trilogija, šita “prequel” nepatekusi į Top 250. Ši filmo dalis man patiko kur kas labiau, nei senosios. Labai įdomu stebėt, kas vyko prieš viską, koks Darth Vader buvo jaunystėje… Nu labai įdomu. Ir veiksmo daugiau, filmas neprailgsta. Bet galvoju, kad gal man maloniau žiūrisi būtent dėl specialiųjų efektų? Nu nes tikrai viskas GRAŽU. Aplinka, ateiviai, lightsaberių kovos… Kas nesikeičia, tai tik Yoda, kuris visada buvo vienodai senas. Šitą filmą galėčiau žiūrėt ir dar kartą! Ir gal net rekomenduočiau. Po šito filmo man pradėjo patikt visa Star Wars serija. Citata: And you, young Skywalker; we shall watch your career with great interest.

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones (2002)
Žvaigždžių karai II: klonų puolimasTreilerisInfo. Šitas vėl patiko!!! Sunku sulyginti su prieš tai žiūrėtų – negalėčiau pasakyt, kuris patiko labiau, nes jie vienodai geri. Įdomu stebėt Darth Vader brandą ir augimą. Dar smagiau pastebėt jo blogio proveržius ir šiaip interpretuot tam tikrus jo poelgius ir sprendimus. Pasirodė labai išbaigtas personažas. Vat kas galbūt stringa, tai vaidyba – matosi kai kurių aktorių dirbtinumas. Ir šiaip filmui trūksta kažko TOKIO, kad nuoširdžiai būtų galima sakyt, kad filmas geras. Pažiūrėjęs nusprendžiau, kad reikia kuo mažiau delsti ir esant tinkamai progai, pažiūrėt paskutiniąją dalį. Nes Star Wars serijos peržiūra jau laaabai išsitempė. Baisiai įdomu, kas paskutinėje daly nutiks Anakinui. Citata: Anakin: Someday I will be the most powerful Jedi ever.

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith (2005)
Žvaigždžių karai III: Sitų kerštasTreilerisInfo. Labai patiko. Žiūrėjau įsitraukęs, su susidomėjimu. Beveik visą filmą laukiau, kada gi atsiskleis Darth Vader’io virtimas į tai, kuo jis tapo. Bežiūrint vis atrodė, kad pati pradžia (tiksliau, net daugiau nei pusė filmo) biškį ištempta. O tada, kai jau atėjo laikas visoms kulminacijoms, ten pist pist ir greit viską parodė, paaiškino, lyg jau stengtųsi tilpt į kažkokius laiko rėmus. Vat kaip tik tą visą pabaigą reikėjo dar biškį labiau ištempti. Bet čia gal tik man taip atrodo, nes išties labai laukiau visos tos istorijos “išsirišimo”. Citata: Good. Good! The Force is strong with you, Anakin Skywalker. A powerful Sith you will become. Henceforth, you shall be known as Darth… Vader.

Paskutinės trys dalys man patiko labiau už tuos tris senuosius filmus. Nors, kaip bebūtų ironiška, kaip tik senosios dalys yra dabartiniame Top 250, naujosios – ne (nors kažkada buvo). Gal mane pigiai papirko modernesni spec. efektai? Arba istorija jau buvo pasidarius įdomi? Juk kai žiūrėjau senasias dalis, Star Wars’ų net nelabai ir mėgau aš… O dabar galėčiau drąsiai juos įtraukti į sąrašą “žiūrėsiu dar kartą”. Šauni filmų serija, yra dėl ko ją mėgt.

Tarakonaz

Miegančių vikšrų tvirtovė

Dar nepasibaigė, vis dar rodo per TV šį lietuvišką filmą. Aš vėl nusivyliau, o kodėl? O todėl, kad lietuviai vis dar nesugeba sukurt tokio tikrai iš visos širdies gero filmo, o naudoja pigius triukus. Apie ką aš kalbu? Paslaptingumas, vulgarumas, cenzūros stoka. Kaip suprast? Visada bandoma palaikyt kažkokią intrigą paslaptingais ir neaiškiais dalykais. Tvyro tarsi kažkokia mistika, visa atmosfera nesuvokiamai keista, verčianti žiūrovą klausinėt savęs įvairių dalykų, neva egzistenciškai gilių. Vulgarumas visur. “Kokie mes drąsūs, kokie mes laisvi”. Gausiai rodomos krūtys, seksas, kekšių kalbos apie pimpalus ir čiulpimo pamokos su visokiom “čmok” nesąmonėm. Moters pavaizdavimas gyvuliškai ir šlykščiai, bėgimas nuo estetikos – kaip koks savotiškas protestas. Toks jausmas, kad norima pasakyti visiems “mes nesame postsovietinė užguita valstybė, kurioj visi drovūs, kuklūs ir nedrįstantys kalbėt apie intymius dalykus” (nors iki intymumo šiaip čia toli), mes drąsūs ir nebijantys iššūkių, neva pateikiam viską taip, kaip yra realiame gyvenime. Visiškai ne, viskas sutirštinta ir perdėta. O jei kai kurių gyvenimas toks pat, kaip atspindėta filme, tai toks purvas nėra vertas kino ekranų. Nesakau, kad kitos panašios istorijos neturėtų būt vaizduojamos, bet pateikimas turi būt subtilus. Taip pat nesakau, kad negalima rodyt ar kalbėt vulgarių dalykų, bet tai neturi būt taip primityvu ir šlykštu. Cenzūros stokojimas irgi tera vienas iš triukų – atvirai rodomos krūtys, atvirai rodoma, kad užsiiminėjama seksu, dar atviriau parodė išsitaškiusius katino vidurius po to, kai jį partrenkia (va tai nutiko ką tik, man berašant). Tai – pigūs triukai. O tai, ką parašiau – pigi subjektyvi nuomonė. Išsityčiojau ir iš pavadinimo, kuris irgi neva labai gilus, su prasme. Bybienė čia ta simbolika (aš va irgi populiarumo ką tik siekiau necenzūruodamas keiksmažodžių. Ir kaip tai atrodo? Šūdinai, šlykščiai ir netinkamai, nes tokius dalykus reikia mokėt pateikt, kaip jau rašiau). Aš Ivanauskaitės knygos neskaičiau, nežinau kiek filmas tiksliai atvaizduoja tai, kas ten parašyta. Ir nors neskaitęs, aš vistiek pabandysiu išreikšt savo nuomonę apie pačią Ivanauskaitę. Aš manau, kad populiarumas iš dalies buvo pritrauktas dėl jos ligos. Jei ne vėžys, tokio pasisekimo nebūtų. Bet čia tik mano visiškai iš piršto laužta hipotezė. O filmas vistiek gaidiškas. Panašius pigius triukus naudoja ir “ZERO 2” kūrėjai, bet ten bent kažkoks smagumas, humoras; ten bent nesuerzino manęs ir buvo įmanoma žiūrėt.

Tarakonaz

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Keista Bendžamino Batono istorijaTreilerisInfo. Nesuprantu, kodėl šis filmas jau išstumtas iš Top’o. Kažkada buvo pakilęs net iki 60 vietos!!! Ir galėčiau jį priskirti prie savo asmeninio Top’o. Esu jį matęs kažkada seniau, bet prieš kelias dienas, Kūčių vakarą, jį rodė per televiziją (su visom reklamom, aišku). Jaukiai sau vienas jį pažiūrėjau (žinau, kad filmą dar žiūrėjo mano mergina, mano būsima sugyventinė, mano mama, mano močiutė (biškį) ir dar begalė žmonių turbūt). Blog’e esu net mintį, kurią galima priskirti prie šio filmo, užrašęs. Brad Pitt vaidybai priekaištų neturiu, ne veltui jis yra vienas populiaresnių Hollywood’o žvaigždžių. Dėl jo turbūt irgi mergaitės ir paauglės kažkada lydėsi (ar tebesilydo). Bet man jis fainiausias buvo senas ir sukriošęs. Ir visas minties išpildymas labai neblogas – vaiko augimą labai gražiai pavyko pritaikyti atbuliniam senėjimui. Ir tikrai pažiūrėjus ima atrodyt, kad visai neblogas principas būtų atvirkščias gyvenimas. Ir net grįžimas į vaikystę, kuomet vaikis pamiršo beveik viską, kas buvo, labai nesunkiai sutapatinamas su senų žmonių atminties sutrikimais ir visokiomis Alzhaimerio, arterinės sklerozės ligomis. Principas smagus, o filmas gražus ir PUIKUS. Tiek, kad man visada pasidaro liūdna ir graudu pabaigoje, negaliu dar kurį laiką po filmo džiaugtis ir pamiršt to likusio įspūdžio. Bet tai tik pliusas, jei išliko po filmo kokie nors jausmai. Citata: It’s funny how sometimes the people we remember the least make the greatest impression on us.

Tarakonaz

#14 – Inception (2010)

PradžiaTreilerisInfo. Jei neklystu, šį filmą esu matęs kino teatre. Sapnai man visada patiko. Buvo laikas, kai ir sąmoningu sapnavimu (lucid dreaming) buvau susidomėjęs. Išties sapnų pasaulis labai įdomus dėl savo paslaptingumo ir nežinomybės. Filme tai galima pajust. Ir nors visas “sapnas sapno sapne” patapo internetiniu memu ir švelnių patyčių objektu, bet man tai atrodo žavinga. Žavingai viskas sudėliota, visa ta struktūra… Ir filmas patiko ne tik dėl to. Jis ir pats geras! Vaidyba, efektai, viskas atrodo atlikta puikiai. Neprailgo, veiksmo nepritrūko. Ir Leonardo DiCaprio man patinka (pamenu Titaniko laikus, kai dėl jo alpdavo mergaitės ir paauglės). Turbūt po “Aviatoriaus” man jis pradėjo stiprokai patikt. Dar ir Pauliaus B. įtaka turbūt jaučiama… Šiaip ar taip ir vienaip kitaip, filmą drąsiai rekomenduočiau. O, beje! Kitą dieną po žiūrėjimo sužinojau, kad tą patį vakarą ir brolis žiūrėjo šį filmą su savo drauge. Berods ir jiems patiko. Citata: Dreams feel real while we’re in them. It’s only when we wake up that we realize something was actually strange.

Tarakonaz

#58 – WALL·E (2008)

WALL-E. Šiukšlių princo istorijaTreilerisInfo. Ai ką žinau. Smagus, aišku tas filmas (kaip ir dauguma naujų multikų). Bet tokios kažkokios išliekamosios vertės, kažkokių minčių nesukėlė. Prie ko galima pasiknist giliau, tai nebent prie “ateities”. Galėčiau rašyt, kad filmas parodo, atskleidžia žmonijos didėjančias viršsvorio problemas ir tuštybę. Kaip neva blogai ir tos šiukšlės neperdirbamos, kurių visur vis daugėja. Ir kaip dar blogiau, kad šiukšlių (kurias, žinoma, paliko juk žmonėms) daugėja ir kosmose… Bet jis tokių minčių natūraliai man nesukėlė. Gal neužteko “stiprumo”, gal šiaip kas, nu bet vat neįtikino, kad taip bus (gal tiesiog nenoriu tuo tikėt ir užsimerkiu prieš žmonijos problemas). O gal tiesiog man nerūpi, nes kol aš būsiu gyvas, tokio lygio žmonija nepasieks? Anyways. Graži ir robotiška meilė, ir dirbtiniai intelektai, ir žmonėms besipriešinantys kompiuteriai (šio filmuko AUTO kompiuteris labai priminė kompiuterį H.A.L. 9000 iš filmo “2001: A Space Odyssey”, kurį neseniai žiūrėjau). Aš neskirčiau 58 vietos šiam filmui, įgrūsčiau kur nors žemiau. Bet va kažkurią dieną neužilgo per TV rodys jį, tai jei nuobodžiausiu, gal net susigundysiu pažiūrėt dar kartą. Citata: Computer, define “dancing”.

Senesni įrašai »