2012 04 mėnesio įrašai

Tarakonaz

Brokeback Mountain (2005)

Kuprotas kalnasTreilerisInfo. Šitas filmas truputį ne į temą, nes jo nėra Top’e. BET! Kažkada buvo. Trumpai, tik pusmetį. Ir buvo pakilęs tik iki 245 vietos. Tai kodėl aš jį žiūrėjau ir aprašinėju? O todėl, kad jį reikėjo pažiūrėt vienam studijuojamam dalykui, ką ir padariau. Iš pradžių turbūt aptarsiu patį filmą, o ne temas, kurias jis paliečia. Apie ką? Apie meilę. Svarbu paminėt, kad čia visų pirma filmas ne apie homoseksualus (tai tik antrinis dalykas), o filmas apie eilinę meilės istoriją. Jei jie abu nebūtų vyrai, tai niekuo nesiskirtų nuo Romeo ir Džuljetos istorijos (abu vienas kitą myli, bet dėl tam tikrų priežasčių, negali būti kartu). Siužetas pats visas visai gal nieko. Aišku, nieko labai ypatingo, kas sužavėtų ir užkabintų – nieko keisto, kad jo nėra jau Top’e. Ir aktoriai nelabai mane įtikino. Kažkaip šiaip sau. Keista, nes kai Heath Ledger vaidino Joker’į filme “The Dark Knight”, tai man jo vaidyba paliko neišdildomą įspūdį! Matyt, kai jaučia diskomfortą vaidindamas tokį vaidmenį, tai sunku ir vaidint gerai. O dabar liečiu jautrias temas. Homoseksualumas. Nu aš truputį tolerantiškas šiuo atžvilgiu esu, nu bet kai jie bučiavosi ar kažką daugiau darė, tai nu kaaažkaip sunkoka buvo į tai žiūrėt… Bet užtat jie kaip ir paneigia tą homoseksualumo stereotipą. Nei jie saldesni už heteroseksualų porą, nei jie labai viešai skelbiasi, nei yra pamaivos! Jie visiškai nesiskiria nuo heteroseksualių vyrų. Tad ar tokie homoseksualai yra blogai? Čiuju, kad ne. O šiaip galėčiau diskutuot ir diskutuot apie šį filmą, daug tam vietos palikta apie pačius įvairiausius aspektus, bet gaaal neišsiplėsiu. Citata: You boys sure found a way to make the time pass up there. Twist, you guys wasn’t gettin’ paid to leave the dogs babysittin’ the sheep while you stem the rose.

Tarakonaz

#114 – Rebecca (1940)

RebekaTreilerisInfo. IMDb Top 250 sąraše yra net 9 Alfred Hitchcock filmai. Iš visų tų 9, šitas yra pats seniausias. Kodėl aš jį įsijungiau pažiūrėt, nors jis toli dar Top’e? O todėl, kad norėjau pažiūrėt būtent Alfred Hitchcock filmą. Tokius senus, dar nespalvotus filmus žiūrėt man visada būdavo kažkaip sunku. Pirmoji išimtis buvo “12 Angry Men”. O čia – antroji. Žiūrėjosi labai gerai. Ir, negana to, filmo eigos nuspėti bent man nepavyko. Kai išgirdau, kaip ten visgi buvo su pono De Winter pirmąja žmona, aš kažkaip nustebau. Nu tikrai niekur nebuvo jokių ženklų, kurie būtų interpretuojami taip, kaip visgi nutiko. Aš nebūčiau aš, jei man nesukeltų įvairiausių minčių. O šitas filmas sukėlė minčių apie gyvenimą šeimoje. Tais laikais tai turbūt būdavo įprasta, bet nu blyyyn… Žmona miega kitame kambary nei vyras. Nu wtf. Ir išvis jie retai matosi, retai leidžia laiką kartu. Žmona tarsi kaip eilinė didelio didelio namo gyventoja, vyrą matanti turbūt tiek pat, kiek mato tarnus. Ok, kartais jie eidavo pasivaikščioti ir apsikabindavo ir panašiai, bet taip būdavo tik kartais. Nežinau nežinau. Man atrodo, kad čia persilenkiama su visa šeimos kūrimo esme. Filmas tai neblogas, nors tokios ale intrigos ar stiprios kulminacijos nebuvo (nu ten biškį buvo intensyvesnio veiksmo, bet kažkaip neįtraukė, ramiai vis vien praėjo). Žiūrėčiau ir antrą kartą, jei per TV rodytų (kurio nežiūriu, bet dėl filmo įsijungčiau). Citata: Happiness is something I know nothing about.

Tarakonaz

Kasdienio pasaulio filosofija

Esu pasirinkęs šį dalyką ir rinkausi vien dėl to, kad dėstytojas duoda įdomias užduotis. Ir štai viena jų – reikėjo sugalvoti driftinimo algoritmą, kuris leistų naujai, neįprastai pamatyti kasdienybės struktūras. Lengviausias pavyzdys buvo driftinimas miesto erdvėse, kurio ikslas – pamatyti kasdienybės skerspjūvį. Tai savo algoritmą sugalvojau būtent remiantis pavyzdžiu.

Mano kasdienybė beveik neįsivaizduojama be automobilio. Jei reikia nusigaut kiek toliau nuo namų, sėdu į automobilį ir važiuoju. Tad mąstant apie kasdienes situacijas ir algoritmą, natūralu, kad iškart pradėjau siet viską su vairavimu – automobilį įtraukti į užduotį būtina.

O algoritmą sugalvojau tokį: pagrindas yra važiavimas pagrindinėmis miesto gatvėmis. Kai pamatau važiuojančius 3 raudonus automobilius (tokiu atstumu, kad sugebėčiau įžiūrėti valstybinius numerius), metu monetą, kuri nusprendžia, kaip elgtis artimiausioje sankryžoje. Jei iškrenta skaičius, suku į dešinę; jei herbas – į kairę. Jei artimiausioje sankryžoje yra tik vienas pasirinkimas, kur sukti, tai ten ir suku, nepriklausomai nuo to, kas iškrenta metus monetą. Taip pat, jei atvažiuoju iš šalutinės gatvės, vėl metu monetą, kad nuspręsčiau į kurią pagrindinės gatvės pusę nusukti. Į kiemus nevažiuojama, o atsidūrus aklavietėje – apsisukama. Nutariau, kad pravažiavus 50km, užduotį baigsiu.

Pajudėjau iš savo namų, kadangi taip prasideda kiekviena diena, kai kur nors važiuoju. Mantas fotografavo vaizdus ir mėtydavo monetą (vairuojant tai daryti truputį pavojinga). Gyvenu Pašilaičiuose, tad pirmieji 7-8 km pravažinėti po šį rajoną ir kelios gatvės net po kelis kartus. Jau buvom pradėję galvot, kad niekur kitur ir neišvažiuosim, trinsimės po tas pačias gatves, tačiau po truputį judėjom vis toliau į centrą. Pasisukiojome Šeškinės rajone, galų gale teko net ir aplink Akropolį apvažiuot. Šeškinės gatvelių išvažinėjom nemažai, bet susiklosčius aplinkybėms, nusigavome į Karoliniškes. Atsidūrėme visai nežinomose vietose. Sunkvežimiai važinėjo pirmyn-atgal, buvo purvo upelių ir duobių. Matyt, kad ten tiesia aplinkkelį, vadinasi, kad atsidurtume aklavietėje, tad apsisukome neprivažiavę galo (nusižengimas algoritmuj, bet baimė įklimpti purvyne nugalėjo). Pasisukioję Karoliniškių mikrorajono gatvelėmis, patraukėm Žvėryno link. Keli posūkiai – ir štai mes matome Seimą, kurio pravažiuoti nepavyko. Mėtom monetas, skaičiuojam raudonus automobilius ir štai mes jau Naujamiestyje. Pravažiavau ir Ritos namus, kuriuose tenka dažnai apsilankyti. Buvo džiugu, kad algoritmo sukurtame maršrute atsidūrė ir šiaip mano lankomos vietos. Taip pat atradau nematytas Naujamiesčio gatveles ir galų gale prie Vingio parko teko apsisukti (į jį įvažiuoti juk negalima). Žingsnis po žingsnio ir mes jau Senamiestyje. Pylimo-Islandijos-Vilniaus-Klaipėdos gatvių keturkampį pravažiavom du kartus! Bijojau, kad taip ir teks sukiotis, nes raudonų automobilių nesimatė, o moneta lyg tyčia „prikiaulindavo“. Pravažiuoti 35 km ir jau riedame palei Prezidentūros tvorą. Vėliau ir kitos lankytinos vietos pakliuvo į maršrutą – Katedros aikštė, šv. Onos bažnyčia ir Užupis. Užupyje raudonų automobilių stebėtinai mažai. Išlindome į civilizacijos apleistą senų namukų pasaulėlį, palindome po kažkokiu tiltu. Šiaip ne taip išbridom iš purvo vonių ir keliavom Stoties link. Nejučia atsidūrėme Halės turguj ir vėl pradėjom judėt Užupio pusėn. Bet algoritmas nenuvedė mūsų į tas pačias gatves. Teko sukt ir važiuot pro Onos bažnyčią, Katedros aikštę (tik jau iš kitos pusės). Ir mano džiaugsmui, pasukome Filosofijos fakulteto link! Tai dar viena vieta, kuri patenka į mano beveik kasdien lankomas vieta. Prasibrovę Universiteto gatve iki Stiklių gatvės, vis vien algoritmas nurodė, kad nuo Užupio mes niekur nepasislėpsim. Vos įvažiavom, teko stot – pasiekta 50 km riba ir užduotis baigiama.

Užduotis leido pamatyt kasdienybę kitomis akimis. Padėjo atskleisti ryškesnius skirtumus tarp miegamųjų rajonų ir senamiesčio gyventojų, tarp skurdo ir prabangos – ypatingai didelis kontrastas matomas Užupyje. Purvynais apsupti seni namukai, tarp kurių vos vienas kitas – didesnis, prabangesnis, remontuotas. Judėjimo tempai irgi skiriasi. Miegamuosiuose rajonuose ramiau – tiek pėstieji, tiek vairuotojai juda neskubėdami, o arčiau Centro esančiuose rajonuose tempas didėja – visi skuba gyventi. Kadangi ypatingas dėmesys buvo skiriamas raudoniems automobiliams, susidarė įspūdis, kad kuo toliau nuo miesto centro, tuo jų yra daugiau. Kodėl taip yra, sugalvoti nepavyko. Matyt, tie visur skubantys Senamiesčio, Naujamiesčio gyventojai ar darbuotojai perka santūriau (ir nuobodžiau) atrodančius pilkus ir juodus automobilius. Tačiau yra ir tam tikrų bendrų dalykų tarp visų Vilniaus miesto gyventojų ar lankytojų – jie visi liūdni, nusiminę, pikti.

Tarakonaz

Project 365+1 – pirmas šimtas

Jau praėjo 100 šių metų dienų! Tiek pat ir nuotraukų jau padaryta. Toks mano gyvenimas buvo šias 100 dienų – dalinuosi mozaika (didesnės fotkės albume):

Tarakonaz

#7 – Schindler's List (1993)

Šindlerio sąrašasTreilerisInfo. Stipru. Geriausias filmas, kokį esu matęs apie tremtį, apie holokaustą… Ir filmas pastatytas remiantis tikra istorija!!! Oscar Schindler tikrai buvo ir tikrai išgelbėjo 1100 žydų. Na eina sau. Kai visi aplink žudė juos, engė, jis išdrįso (gudriai pasitelkęs sistemą) elgtis kitaip. Net stebėtinas man toks žmogaus gerumas – užsidirbo pinigų ir viską išleido vardan nepažįstamų (na, kai kurių jau ir pažįstamų) žmonių. Uch. Minčių, emocijų po filmo nors kibirais nešk. Žiūrėjau jį prieš parą jau, bet dar negaliu susidėliot visko į vietas – mintys išsibarsčiusios, padrikos tokios visos… Pastatymas filmo geras, gražiai susižiūri, neprailgsta. Kai kur net kraupiai viską vaizduoja, nesistengia pagražinti, kažko paslėpt – bandoma pavaizduot viską tiesmukiškai taip, kaip buvo. Mano asmenine nuomone, filmas turbūt vertas net ir aukštesnės pozicijos. Bet šiaip tikrai trūksta žodžių apibūdinti visam šitam jausmui atsiradusiam po filmo. Citata: Whoever saves one life, saves the world entire.

Tarakonaz

#8 – The Dark Knight (2008)

Tamsos riterisTreilerisInfo. Joker. Omg, kaip gerai. Heath Ledger buvo nepakartojamas. O Christian Bale šįkart kažkaip labai labai labai mane nuvylė. Nekažką. Bet Joker! Negalėjau atsigrožėt scenomis su juo, jo sukurtu personažu, veido mimikomis ir kūno kalba. Tas momentas, kai Joker eina apsirengęs med. seselės drabužiais tolyn nuo ligoninės… Nepakartojamai gera, žiauriai tinkanti eisena. Na, tiesiog viskas, kas liečia Joker, buvo TO-BU-LA. Tiesa, labai erzino Harvey Dent moneta, kuri iš abiejų pusių vienoda – banalumo viršūnė. O dar vėliau, kai jis apdegė vieną veido pusę ir gavo monetą, kurios viena pusė irgi apdegus (svarbu paminėti, kad abi pusės buvo “heads”, o ne “tails”)… Tipo vaaauuu kaip ironiška. Nė velnio – banalu ir neįdomu. Taip pat nuliūdino, kad Rachel personažą vaidino ne Katie Holmes (nu ir gerai, kad ta Rachel žuvo, HA). O tiesa, žiūrėdamas pirmą dalį pamiršau parašyt nuomonę apie Gordoną. Tai va. Policijos komisaras Gordonas, mano nuomone, visiškai netinkantis tokioms pareigoms. Jis fiziškai, iš veido atrodo kažkoks em, silpnas, mėmė – turbūt dėl veido bruožų ir ūsų labiausiai. Na bet tik fiziškai jis toks atrodo, šiaip OK jis dar. Tai va, pats filmas gražus ir geras. Iš pradžių, gal iki pirmosios valandos, man jis nepatiko, neužkabino, bet po tooo viskas pasikeitė. Žiūrėjau, žavėjausi, nepajaučiau kaip ėmė ir baigėsi (net keista, kad 2,5h visai neprailgo). Gut. Citata: Wanna know how I got these scars? My father was… a drinker. And a fiend. And one night he goes off crazier than usual. Mommy gets the kitchen knife to defend herself. He doesn’t like that. Not… one… bit. So – me watching – he takes the knife to her, laughing while he does it! Turns to me, and he says, “why so serious?” Comes at me with the knife… “Why so serious?” He sticks the blade in my mouth… “Let’s put a smile on that face!” And… *looks sidelong at Gambol’s thug, watching the whole thing in horror* Why so serious? *kills Gambol*

Tarakonaz

#115 – Batman Begins (2005)

Betmenas: PradžiaTreilerisInfo. Pirmoji Christopher Nolan trilogijos apie Batman dalis (trečioji dar kuriama). Lyginant Tim Burton filmų seriją (4 filmai) su šia, tai Tim Burton gauna į kaulus be jokių pasišakojimų. Tie senesni jo filmai kaip pasakaitės paprastos, kaip filmukai, tik suvaidinti. Kažkaip jokio didelio efekto nepalieka, žiūri juos kaip pasakojimą, o ne kaip gerą, normalų filmą. O štai va Christopher Nolan šis filmas jau vertas dėmesio. Net nežiūrėjau kaip į fantastinį šūdą (nelabai mėgstu fantastinius filmus žiūrėt), žiūrėjau kaip gerą, normalų filmą. Ir išties, visas pastatymas labai mielas akiai , efektai gražūs, prie scenarijaus pasistengta, o ir Christian Bale vaidyba gera. Tiesa, mane visą laiką (ir dabar ne išimtis) juokino ir buvo keista, kad niekas nesupranta, kas slypi už Batman kaukės. Kai jis kaukėtas, smakras, sritis apie lūpas vis vien lieka atviri ir KAŽKIEK pastebėt veido bruožus tikrai įmanoma. Taip, jei tai būtų vienintelė užuomina, gal ir nelabai lengva, nes žmonių daug Gotham mieste. BEEET, reikia nepamiršti ir kitų aplinkybių. Bruce Wayne grįžo po 7 metų (berods) į miestą, kai visi galvojo, kad jis miręs. LYGIAI tą pačią akimirką mieste pasirodo paslaptingas “gelbėtojas” žmogaus šikšnosparnio kostiumu. Nu c’mon, nejaugi NIEKAS negalėjo susiet šių dviejų dalykų, turint omeny, kad žiniasklaida vien apie šiuos du dalykus rašė? Lietuvių įkyriosios ir bjauriosios žurnalistės iškart būtų viską išrišusios, supratusios, atskleidusios su visais įrodymais. Bet filmas neblogas, o dar turint omeny tai, kad filmų apie super herojus nelabai mėgstu, tai net labai labai neblogas. Citata: Deep down you may still be that same great kid you used to be. But it’s not who you are underneath, it’s what you do that defines you.