2011 08 mėnesio įrašai

Tarakonaz

Darbas

Viskas prasidėjo birželį. Aš, netekęs vilties rasti darbo vasarai, pradėjau desperatiškai siųsti CV patiems prasčiausiems pasiūlymams. Kelios įmonės ieškojo kurjerio, kuris dirbtų už minimumą su savo automobiliu. Skaičiau skunduose, kad darbo labai daug ir jis sunkus, bet vis vien pasiryžęs buvau dirbt. Už 600-700 litų drožt savo automobilį, įsivaizduojat? Čia dar ne viskas. Aš kurjeriavime turiu jau 3 metų oficialią patirtį, o bet tačiau, nusiuntęs CV, taip ir niekada negavau atsakymo iš tų įmonių. Matyt, aš jiems per geras, ieško prastesnių darbuotojų… Nesuprantu. Tada, beskaitydamas auto.Banginius, pastebėjau, kaip vienas prieš Jonines parašė “einu bart darbuotojų, kad tinginiauja”. Pagalvojau “o, jis turi savų darbuotojų” ir iškart išsiunčiau trumpą, paprastą žinutę, kuris skambėjo kažkaip panašiai: “labas, galbūt pas tave man darbo atsirastų?”. To pakako ir ateinantį pirmadienį aš jau buvau pas jį įmonėj, man viską aprodė ir sutarėm, kad nuo liepos pradžios pradedu dirbt. Algą žadėjo tikrai gerą… Ot laimingas buvau.

Ir štai pradėjau aš dirbt. Tada ir supratau, kuo gi ši įmonė užsiima. O tai yra prekybinė įranga – vitrinos, šaldytuvai visokie. Tai tokie, kurie stovi Maximose ir panašiose parduotuvėse. Tai tokie, kuriuose guli mišrainės, ledai, žuvis, konditerija ir t.t. Mane įvarė į vitrinų skyrių ir aš buvau surinkėjas. Tai vat būtent tokios vitrinos, kurių aukštis iki bambos ir jose guli sūriai, mišrainės ir panašūs dalykai. Maximose atkreipkit dėmesį. Ypač verta nueit į Tuskulėnų Maximą. Ten ypatingos vitrinos, vadinamieji “kubai”. Jos su medžio apdaila, jos sudėtingesnės ir daug daug daug gražesnės.

Ir taip kiekvieną mielą darbo dieną, aš keliuos 5:20, išeinu iš namų 5:45 ir sėdu į 6 autobusą. Nuvažiuoju su juo iki Spartos stotelės, joje 20 minučių laukiu 3 autobusu ir važiuoju juo iki Elektros stotelės, kur kaip tik ir yra mano darbas. Nuo 7:00 dirbt. 9:00 ir 14:00 turiu 15 min pertraukas, per kurias geriu arbatą, o 11:00 turiu 30 min pertrauką, per kurią valgau ir geriu arbatą. 15:30 baigiu darbą, sėdu į 3 autobusą, vėliau į 6 ir 16:40 parsirandu namo. Ir taip kasdien. Na, kartais keliuos 5:50 ir išeinu iš namų 6:15. Tada sėdu į 71 mikriuką ir be persėdimų nuvažiuoju iki darbo ir būnu jame net anksčiau, nei važiuojant autobusais. Bet čia tik kai labai tingiu, nes mikriukas kainuoja 3 litus ir nors tai nėr daug, bet stengiuos kuo mažiau išlaidaut.

Pradėjus dirbt buvo sunku, nes nieko nepažinojau, nemokėjau nieko ir taip toliau ir panašiai, bet po savaitės, po dviejų įsivažiavau visiškai iki galo ir problemų, klausimų iškildavo vis mažiau. Ir vėliau mano vardą visi išmoko, aš išmokau jų visų ir dirbau pilnavertiškai. Tiesa, jie visi rusakalbiai (bet kalba ir lietuviškai), tai kildavo kartais neaiškumų. Ten detales vadina sutrumpinimais, kai kurie jų pačių sugalvoti. Yra tokios vienos įdomios detalės, kurias vadina “betmenais”. Tokie metaliniai šūdukai, kuriuos prikniedyti reikia. O vietoj “prikniedyk”, sako “priklipalink”. Stripcinos, bamperiai, kojos, šliapa, gitara, nerža, pakilimai, kronštenai (ir tie patys kelių skirtingų rūšių) ir t.t. ir panašiai… Bet jau pramokau pavadinimus.

Man šis darbas labiausiai patinka tuo, kad jis fizinis. Dirbant visiškai pailsi protas. Aš net manau, kad tai yra daug geresnis atsigavimas, nei nieko neveikimas namuose. Išsikrauni fiziškai, maloniai nuvargsti ir saldžiai po to naktį miegi. O koks malonumas kažką dirbti, daryti, kai yra įvairių įvairiausių įrankių!

Aišku, kas nelabai patinka, tai bendradarbiai kai kurie. Jie visai kitokioj aplinkoj augę ir patys kitokie. Tai daugiausiai profkes baigę vyrai. Kaip ir lyg ir negražu būtų pagal tai lygint ir skirstyt žmones, bet išsilavinimo skirtumas yra jaučiamas labai ryškiai. Taip pat kultūros lygis visai kitoks. Kai kas ketvirtas žodis keiksmažodis, respekto tai nepriduoda. Prikolai, istorijos iš jaunystės visai kitokios, man net ne visada keliančios juoką, o kitus priverčiančios skaniai pasijuokt. Bet tai nieko, įmanoma prisitaikyt kažkaip, bet vis vien tai nėra ta aplinka, kurioje galėčiau susirast draugų. Gal ir gerai, nes galiu sėdėt, dirbt sau ramiai atsipūtęs ir nesistengdamas išpuoselėti tarpasmeninių santykių. Ai nu yra vienas jaunuolis, berods 23, su kuriuo jau galima normaliai pašnekėt. Va anas tai nedurnas.

Tarp visų įmonės darbuotojų vyrų (nekalbant apie dirbančius ofise), mano plaukai yra patys ilgiausi.

Tarakonaz

Žmonės keisti

Aš nesuprantu jūsų visų. Ok, suprantu, bet man atrodo absurdiška kai kurie įpročiai, normos ir panašiai. Like for example, kodėl poroj, turiu omeny artimus santykius, nepriimta išsakyti visko, kas nepatinka? Tarkim jei draugaudamas su mergina, mane biškį trikdo jos elgesys lovoje, kokia nors maniera, galų gale gestas, kurį ji nuolat reiškia ar šiaip kažkas panašaus… Kodėl aš negaliu to jai pasakyti? Sakysit, kad galiu, bet ne! Taip nėra. Ji užpyks. Dėl to negaliu. Ir taip su dauguma žmonių yra. Jie užpyksta, kai išgirsta ką nors tokio, kas jiems nepatinka. Bet kodėl jie nesugeba kartais išjungti tos savimeilės ir neišklauso kito nuomonės. Kodėl visi galvojat, kad esat be trūkumų (arba jei žinot, kad esat su trūkumais, kodėl sunku tai išgirst iš kito žmogaus)? Aš pamenu, kad kažkada išsireikalavau iš buvusios, kad pasakytų, kas jai nepatinka. Tai galų gale pasakė, kad besibučiuojant per daug iškišu liežuvį. Aš tada buvau pasiruošęs išgirst ir priimt kritiką ir tikrai neįsižeidžiau. Nuo tada, atsižvelgdamas į jos pastabą, to liežuvio tiek daug nebekišau ir bučiniai abiems pasidarė daug “skanesni”. Va, tai yra į gerą. O ji prieš tai bijojo prabilt, nes aš būčiau užpykęs. Na bet dievaž, kodėl turėčiau užpykt? Koks žmogus apie save galvoja, kad bučiuojas tobulai? Ir čia tik vienas pavyzdys, yra daug situacijų, kuriose vieni elgiasi vienaip, kiti kitaip ir vieniems tai patinka, kitiems ne. Maisto ruošimas, tualeto dangčio pakėlimo/nuleidimo įpročiai ir panašiai. Na, šitie dalykai turbūt menki, nes nesunku juos pasakyt kitam žmogui į akis. Bet kai prieinamos temos apie santykius, lovos reikalus, intymumus, tai visi staiga praranda kalbos dovaną ir neišdrįsta pasakyti, kas yra blogai. Kodėl, ble, po velniais? Jei tik išmoksti priimt tą kritiką, po jos išsakymo iškart teoriškai turėtų pagerėt tiek seksas, tiek bendravimas (žiūrint apie ką kritiką). Tad kodėl mes laikomės tokių durnų normų, mandagumo ir to nesakome? Pažėriau čia kalbą, bet tai nereiškia, kad aš kitaip elgiuos. Aš nesakau savo antrai pusei dalykų (kalbu apskritai apie visas savo buvusias, esamas, būsimas antras puses, o ne apie dabartinę), kurie man nepatinka, nes neįsivaizduoju, kad ji sugebėtų taip lengvai priimt tą kritiką, kaip kad priimu aš. Nes tai išties yra sunku. O bet tačiau, nesigiriant, man pavyksta ir nors kartais gaaal biškį pyktelėju ir įsižeidžiu, bet iškart suveikia racionalumas ir su šypsena pagalvoju “nu negi aš galvojau, kad tame esu tobulas”… Žmonėms tiek daug reikia išmokt. Šitas sakinys nuskambėjo pasipūtusiai ir arogantiškai. Bet jis ir nereiškia, kad man nereikia nieko išmokt.

Tarakonaz

Popietinis sapnas

Paskutiniu laiku, kai dirbu, naktį sapnuotų dalykų nepamenu visai. Tačiau šiandien, grįžęs iš darbo anksčiau, popiet numigau ir pavyko susapnuot. Sapnavau, kad gavau sms iš Renatos. Ji kažką rašė apie bulgarų vaikus, kuriuos ji norėtų ar tai įsivaikinti, ar tai padėti jiems, nelabai pamenu. Ir jai neva reikėjo mano pagalbos. Pagalvojau “nu jo, pirmą kartą po skyrybų parašo ir iškart jau pagalbos reikia”. Bet nutariau padėt. Nežinau, ką tai turi bendro su pagalba, tačiau aš ir keli draugai, kurių identifikuot nepavyksta, įsibrovėm į kažkokį baisiai prabangų namą. Ten, namo sandėly, ieškojom kažko nelabai didelio, bet baisiai brangaus. Spaudinėjom visokius mygtukus, nes ten išlenda iš sienų paslėptos nišos kažkokios. Ir vienas draugas pradėjo spaudinėt signalizaciją. Nespėjau surikti “nereikia” ir jau ji įsijungė. Pradėjau jam rėkt “eik iš sandėlio į lauką”, o pats bandžiau sustingti, kadangi signalizacija reaguoja į judesius aplinkoj, o jai išjungt būtina atidaryt iš lauko, įeit ir tada surinkinėt kodą. Aišku, aš nepagalvojau, kad vis vien jis to kodo nežinos. Bet jis išeiti nespėjo ir dar blyn sujudėjo. Pradėjo kaukti sirenos. Gal nieko tokio, spėsim pasprukt. Bet signalizacija buvo daug modernesnė, nei maniau – iš įvairių kampų į mus pradėjo šaudyti, kaip supratau, tikromis kulkomis. Varpė baldus, daiktus, automobilį, o mes vis bėgiojom ir, aišku, kaip filmuose būna, į mus nepataikė, bet šaudė prie pat kojų ir mūsų bėgimo krypties link. Pasislėpom rūsy…