2015 01 mėnesio įrašai

Jausmų galiaTreilerisInfo. Gal kiek keistoka matyt J. Carrey vaidinantį rimtesnį, liūdnesnį nei įprastai jo personažai būna. Bet čia geras dalykas. Nesu kažkoks ekspertas, bet manau, kad jis geras aktorius – sugebantis vaidinti įvairius personažus, o ne vien tik vienodus (tik pakeistais vardais) linksmuolius. Ir pati filmo idėja graži. Pasižiūri, ką nors sau pritaikai, palinksi galva, kažkaip gera ir ramu pasidaro, širdis kažko spurda. Šį filmą esu matęs net ne kartą, gal du ar tris. Ir dar pažiūrėčiau prie progos. Tiesa, citata, manau, labai man artima. Tarsi iš mano lūpų sklindanti. Citata: Why do I fall in love with every woman I see who shows me the least bit of attention?

Tarakonaz

#15 – Interstellar (2014)

Tarp žvaigždžiųTreilerisInfo. Žvilgsnis į ateitį. Pradžioj pamatoma visai ne tokia žemė, kokios mes visi tikimės. Nustebina, įbaugina, gal kai kuriuos priverčia keist savo įpročius. Žiūrint filmus, kuriuose neva remiamasi mokslu, neva naudojamos modernesnės technologijos, kažkaip nejučia pradėti tikėti, kad taip realiai iš tikro ir yra. Tiksliau, norisi tikėt. Visi galbūt netikri arba tik kol kas teoriniai fizikiniai dėsniai pateikiami kaip faktai ir sunku išlaikyt kritišką požiūrį. Bent jau man taip. O ir nelabai tos kritikos ir galiu pateikt, kai pats nesu mokslininkas. Aš kalbu turėdamas omeny keliavimą per wormhole, gravitacijos atsiejamumą nuo laiko ir panašiai. Ta prasme, bežiūrint ir pradedi tikėt, kad susiklosčius tokioms palankioms aplinkybėms, iš tikro viskas ir būtų taip, kaip parodyta kine. Bandžiau nuo to atsiribot, kai žiūrėjau. Ai, o filmas įtraukiantis, šiaip. Dvejose vietose įsijautęs į vaidmenis beveik susigraudinau. Nu bet gi tvardžiausi. Labai jautrių ir sunkių vietų yra. Bet hm… Grįžtant prie ankstesnių aspektų, tai filmą labai įdomu žiūrėt, nes, kaip jau sakiau, tiki visais fizikiniais dėsniais ir panašiai. Net visai neprailgo to 3 valandos. Neištemptas filmas, labai viskas ok. Citata: We used to look up at the sky and wonder at our place in the stars, now we just look down and worry about our place in the dirt.

Tarakonaz

#246 – Her (2013)

JiTreilerisInfo. Labai daug telpa šitame filme. Ne tik išryškinama dabartinės civilizacijos problema, ne tik pabrėžiamas žmonių atitrūkimas ir užsidarymas savo individo kiaute, bet ir analizuojama jausminio intelekto reikšmė. Išties nelabai aš noriu gilintis į pasaulietiškus dalykus ir burbėt “oi kaip negerai, kad technologijos tobulėja ir visi sukišę nosis į savo telefonus”. Man asmeniškai šis filmas jautriau palietę santykių su merginomis, meilės temą. Man gal tiesiog tai aktualiau šiuo metu. Labai geri dialogai ir monologai liečiantys šias temas. Tikrai turėtų padėt žiūrovams atsakyt į savy kildinamus klausimus; o jei žmogus iki tiek nenuėjęs, padėt tuos klausimus išsikelt. Tokie filmai tarsi siunčia stimulus galvot šiomis temomis. Tarsi ragina nenumot ranka ir vat būtent tą akimirką sėdint kino salėje imt ir pradėt brainstormint. Sunku buvo neatitrūkti nuo kino ir nepasinert į savo apmąstymus. O pats filmo pastatymas labai gražus. Spalvos, vaizdai, saulės atspindžiai geros nuotaikos dozę suteikia. Tas vadinamasis “modernumas” nėra toks šaltas, kaip kituose ateitį vaizduojančiuose filmuose. To šiltumo ir jaukumo gal kiek mažiau, bet nieko tokio. O jei paklibinant dirbtinio intelekto idėją, tai jau pačioj filmo pradžioj buvo parodyta, kad nieko gero nebus. Kai tik “Samanta” pareiškė kaip išsirinko vardą (per mažą sekundės dalį perskaitė visą vardų knygą), tapo aišku, kad bus perversmas. Nors ir nebuvo šiame filme jis ryškiai pavaizduotas ir akcentuotas, bet jis buvo. Ir taip tik dėl to, kad dirbtinio intelekto (jei tobulas ir veikiantis taip, kaip turėtų) pajėgumai ir galimybės daug daug platesnės nei žmogaus. Žmogus tiesiog nebespėtų su technologijomis, kurias išrastų būtent dirbtinis intelektas. Citata: Sometimes I think I have felt everything I’m ever gonna feel. And from here on out, I’m not gonna feel anything new. Just lesser versions of what I’ve already felt.

Tarakonaz

#133 – The Big Lebowski (1998)

Didysis LebovskisTreilerisInfo. Filmas, kurio didžioji dalis gerumo yra būtent personaže. Nežinau, gal tik man siužetas, visas pastatymas nėra kažkoks ypatingas. Viską keičia Lebowskis. Toks paprastas, nuoširdus, kažkiek ir keistas. Bet tik tiek. Nežinau, kodėl šis filmas tope. Gal ne mano skonis, gal ne toj nuotaikoj buvau, kai žiūrėjau, bet nu nesužavėjo. Smagus. Gal kada ir pažiūrėsiu dar kartą. Citata: Fuck it, Dude, let’s go bowling.

Tarakonaz

#155 – Rush (2013)

LenktynėsTreilerisInfo. Neįtikėtina, koks geras šis filmas. Viskuo. Neapsakomai įdomu, įtraukia. Labai sunku išsireikšt. Man ir šiaip patinka Formulė 1, o čia dar tokia istorija, tokia dviejų skirtingų asmenybių ir vairuotojų dvikova. Stulbina. O variklių gausmas… Šiurpas per kūną bėgiojo. Pats jaučiau kylantį azartą, besigaminantį adrenaliną, didėjančią įtampą. Nepakartojama. Šis filmas primena, kaip gera vairuot, varžytis ir rizikuot. Taip pat nuostabiai nupiešti abiejų pagrindinių veikėjų portretai! Taip pat fizinis panašumas koks. Ech… Čia vienas geresnių mano matytų filmų apskritai. Citata: The closer you are to death, the more alive you feel. It’s a wonderful way to live. It’s the only way to drive.