2013 02 mėnesio įrašai

Tarakonaz

Star Wars Saga

Manęs Star Wars niekada nežavėjo. Nu bet ką aš galiu padaryt, jei net 3 iš 6 filmų yra IMDb Top 250? Nieko, tad reikia pažiūrėt (gal visgi pakeisčiau nuomonę). Kaip matyti, pradėjau ne nuo Episode I (1999), o nuo Episode IV (1977). Nutariau, kad geriau žiūrėti ne pagal istorijos eiliškumą, o pagal filmų išleidimo chronologiją. IV-VI dalys yra originalioji trilogija, o I-III dalys išleistos vėliau, bet nupasakoja veiksmą, vykusį prieš tai. Sooo, let’s begin.

#17 – Star Wars: Episode IV – A New Hope (1977)
Žvaigždžių karai IV: nauja viltisTreilerisInfo. Pirmas filmas. Nu nežinau. Nebuvau anksčiau matęs nei vienos Star Wars dalies iki galo, nes nepatiko. Dabar galvojau, kad jei susikaupęs pažiūrėsiu, įsitrauksiu į istoriją, tai gaaal man visai patiks. Nope, nepatiko. Žiūrėjau kartu su broliu, tai jam tipo visai nieko, o aš likau nusivylęs. Nu nieko stebuklingo neatradau, kas būtų verta dėmesio. Tiesa, C-3PO ir R2-D2 tai linksmuoliai, priversdavo šyptelt. O visa kita… Meh, nuobodybė. Na, ok. Darth Vader ir jo kvėpavimas zjbs, Obi-Wan ir Vader kova su lightsaberiais irgi visai nieko buvo. Pew pew pew, lazeriai visur šaudė ir tiek – visas filmas. Įdomu, kaip bus su kita dalimi… Kol kas nekažką, oi nekažką (mane sužavėt fantastiniu filmu laaabai sunku). Citata: The Force is what gives a Jedi his power. It’s an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together.

#11 – Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back (1980)
Žvaigždžių karai V: imperija puolaTreilerisInfo. Nuuu va čia jau daug daug geriau, nei pirmas filmas! Šitas net patiko. Tiesa, ne taip stipriai, kad galvočiau, kad jis vertas tokios aukštos pozicijos, bet tikrai neblogai. Antrą kartą turbūt nežiūrėčiau. Patiko Yoda man labai – mielas padarėlis toks! O jo anglų kalbos struktūra baisiai faina. Pagaliau geriau pavyksta suprasti visokius internetinius juokelius, kurie susiję su Star Wars. Ai, dar po filmo kažkaip netikėtai atradau, kad R2-D2 vaidina aktorius – jis įlindęs į tą roboto “kostiumą”. Kūūūl visai. Tik turbūt nelabai patogu (nors ir liliputas aktorius). Tai va, to sum up, per visą filmą nė karto nenusižiovavau ir žiūrėjau įdėmiai – jau net noriu pažiūrėt kitą dalį – tai jau yra kaip pagyrimas iš mano pusės (kas liečia fantastinius filmus). Citata: The force is with you, young Skywalker, but you are not a Jedi yet.

#95 – Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi (1983)
Žvaigždžių karai VI: Džedajaus sugrįžimasTreilerisInfo. Nu va po šauniosios V dalies, šita man vėl pasirodė prastesnė. Tiesa, patiko ta žymioji Princess Leia apranga. Visai pelnytai visokie Star Wars fanai turi tokią seksualinę fantaziją. Bet viską dar paaštrina ta vieta, kai jai ant kaklo antkaklis su grandine pritvirtintas. Nors gaaal ir per daug jau ten žeminama moteriška lytis. O dar tas Jabba toookio šlykštumo, kad nafik. Šiaip visas filmas toooks nuspėjamas buvo. Kažkaip net nenustebau, kad Darth Vader “atsivertė” – nu c’mon, tai buvo taaaip nuspėjama, kad net baisu. Jokios intrigos niekur nebuvo. Ai nebent buvo labai smagu stebėti gaudynes miške, nors ir nelabai ten buvo taip įmanoma – nemanau, kad būtų kai kur tilpę. Bet fun, tik tiek. Nieko kito šis filmas man nepaliko. Citata: And now, young Skywalker… you will die.

Jei taip bendrai kalbant apie šias tris dalis, tai nuomonę apie šią filmų seriją pakeičiau. Star Wars visai žiūrimas filmas jau, nors antrą kartą turbūt nežiūrėčiau. Dar manau, kad bendram išprusimui irgi išėjo į naudą. Kai kas kalbės apie Star Wars, tai dabar bent suprasiu. Belieka pažiūrėt prequel trilogiją…

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (1999)
Žvaigždžių karai I: pavojaus šešėlisTreilerisInfo. Surprise Surprise! Man labai patiko. Keista, kad naujoji trilogija, šita “prequel” nepatekusi į Top 250. Ši filmo dalis man patiko kur kas labiau, nei senosios. Labai įdomu stebėt, kas vyko prieš viską, koks Darth Vader buvo jaunystėje… Nu labai įdomu. Ir veiksmo daugiau, filmas neprailgsta. Bet galvoju, kad gal man maloniau žiūrisi būtent dėl specialiųjų efektų? Nu nes tikrai viskas GRAŽU. Aplinka, ateiviai, lightsaberių kovos… Kas nesikeičia, tai tik Yoda, kuris visada buvo vienodai senas. Šitą filmą galėčiau žiūrėt ir dar kartą! Ir gal net rekomenduočiau. Po šito filmo man pradėjo patikt visa Star Wars serija. Citata: And you, young Skywalker; we shall watch your career with great interest.

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones (2002)
Žvaigždžių karai II: klonų puolimasTreilerisInfo. Šitas vėl patiko!!! Sunku sulyginti su prieš tai žiūrėtų – negalėčiau pasakyt, kuris patiko labiau, nes jie vienodai geri. Įdomu stebėt Darth Vader brandą ir augimą. Dar smagiau pastebėt jo blogio proveržius ir šiaip interpretuot tam tikrus jo poelgius ir sprendimus. Pasirodė labai išbaigtas personažas. Vat kas galbūt stringa, tai vaidyba – matosi kai kurių aktorių dirbtinumas. Ir šiaip filmui trūksta kažko TOKIO, kad nuoširdžiai būtų galima sakyt, kad filmas geras. Pažiūrėjęs nusprendžiau, kad reikia kuo mažiau delsti ir esant tinkamai progai, pažiūrėt paskutiniąją dalį. Nes Star Wars serijos peržiūra jau laaabai išsitempė. Baisiai įdomu, kas paskutinėje daly nutiks Anakinui. Citata: Anakin: Someday I will be the most powerful Jedi ever.

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith (2005)
Žvaigždžių karai III: Sitų kerštasTreilerisInfo. Labai patiko. Žiūrėjau įsitraukęs, su susidomėjimu. Beveik visą filmą laukiau, kada gi atsiskleis Darth Vader’io virtimas į tai, kuo jis tapo. Bežiūrint vis atrodė, kad pati pradžia (tiksliau, net daugiau nei pusė filmo) biškį ištempta. O tada, kai jau atėjo laikas visoms kulminacijoms, ten pist pist ir greit viską parodė, paaiškino, lyg jau stengtųsi tilpt į kažkokius laiko rėmus. Vat kaip tik tą visą pabaigą reikėjo dar biškį labiau ištempti. Bet čia gal tik man taip atrodo, nes išties labai laukiau visos tos istorijos “išsirišimo”. Citata: Good. Good! The Force is strong with you, Anakin Skywalker. A powerful Sith you will become. Henceforth, you shall be known as Darth… Vader.

Paskutinės trys dalys man patiko labiau už tuos tris senuosius filmus. Nors, kaip bebūtų ironiška, kaip tik senosios dalys yra dabartiniame Top 250, naujosios – ne (nors kažkada buvo). Gal mane pigiai papirko modernesni spec. efektai? Arba istorija jau buvo pasidarius įdomi? Juk kai žiūrėjau senasias dalis, Star Wars’ų net nelabai ir mėgau aš… O dabar galėčiau drąsiai juos įtraukti į sąrašą “žiūrėsiu dar kartą”. Šauni filmų serija, yra dėl ko ją mėgt.