2007 06 mėnesio įrašai

Tarakonaz

Autobusas

Niekada anksčiau nebuvau atkreipęs dėmesio į autobusų keleivius. Šiandien važiuojant keturiasdešimtpenktu autobusu aš juos stebėjau. Išties… Kokie jie visi skirtingi ir ypatingi.

Štai netoli manęs juodaplaukė mergina su didele nosimi smagiai kvatoja su draugėmis. Nežinia, apie ką jos šneka, bet joms į aplinkinius nusispjaut. Dzin kitų nuomonė – juk tai tik kelionė autobusu.

O va ten tolėliau… Na ten, prie vairuotojo kabinos. Aha. Va ten matau kitą merginą, kuri visiškai skiriasi nuo didžianosės. Ši stovi prie lango, įrėmusi į jį nosį ir lūpas. Svajoja… Arba stebi aplinką. Turbūt gera lūpomis jausti vėsų aprasojusį stiklą. Platus sijonas ir keliais dydžiais per didelis megztinis priverčia mane pagalvoti… “Menininkė”… Ir ne kitaip.

Žvilgsnis krypsta vis kairiau. O! Susitiko žvilgsniai. Abu staigiai nusukame akis. Kodėl? Nežinau. Ji tokia pat stebėtoja kaip aš. Visada apžiūri naujų keleivių batus. Įdomu… Kokios muzikos ji klausosi. Žvilgsniai vis susitinka… Linksma, bet vis vien nusuku akis – labai sunku susilaikyt. Gražūs veido bruožai. O akys susitinka vėl…

Nei vieno išskirtinio vaikino… Arba aš tiesiog jų nestebiu. Bet merginos vis kažkuo ypatingos. Štai dar viena keistuolė. Tik kiek vyresnė… Daug vyresnė. Smakras ir nosis užriesti į viršų – išdidumas neišpasakytas. Paniekinamai nužvelgia įlipusius paauglius ir toliau žiūri į stogą. Nu ir tegul žiūri.

Mano stotelė… Prieš išlipant vėl pagaunu žvilgsnį… Visgi… Kaip gera buvo važiuoti autobusu. Ryt reikės pakartoti.

Tarakonaz

29"

Vienratis
2007-06-28
16:30 – 20:00
Nuvažiuota 12,4 km
Važiavimo trukmė 1 val 23 min
Vidutinis greitis 8,9 km/h
Maksimalus greitis 19,1 km/h

Lašnojo ir šiaip apsiniaukę, bet išvariau. Į meet’ą Vingio parke. Sėdau į 19 troleibusą ir važiavau iki Žvėryno. Nuo ten važiavau. Prie tilto sutikau tris mažuosius vienratininkus – daugmaž vienuolikos metų visi. Su mažiukais vienračiais – 20″ ratais. Patraukėm link tos estrados. Jie važiavo priekyje greitai sukdami kojos, o aš iš paskos lėtai, bet patogiai važiavau didesnio ir greitesniu vienračiu. Prie estrados jau buvo man bendraklasis. Atsisėdom, pažiūrėjom mažųjų triukų – labai jau daug moka. Vunderkindai turbūt. Po to atvažiavo dar vienas vienratininkas – su dukra. Dukra su dviračiu. Va. Pakalbėjom ir po kurio laiko atvažiavo viso to klubo įkūrėjas Gib. Su 29″ colių ratu (mano 24″). Nu žvėris. Pavažinėjau ir man labai patiko. Norėčiau. Va… Dar po to pasivažinėjom, pafotkino šiek tiek mus visus Gib’as. Po kurio laiko traukėm namo. Sugalvojau važiuot iki pat namų ant vienračio. Dar važiavo mano bendraklasis, o Gib rodė labai gerą taką iš Žvėryno į Fabus. Nereikia įveikinėt didžiojo kalno. Išlindom prie Impuls sporto klubo. Po to Gib nusuko link savo namų, o aš su bendraklasiu link savo namų. Na aš truputį ratą dariau. Dar užlėkiau į IKI nusipirkt mineralinio, nes gert norėjau. Po kurio laiko pasiekiau namus. Vattaipvat.

Tarakonaz

Audi visuose musyse

Aš paklausiau:
– Ar žinai, kuo skiriasi Audi 100, 200 ir V8?
Kažkoks vaikinukas atsakė:
– Ne.
Aš atsidusau.

Nu va toks va trumpas sapnas. Nei fono, nei žmogaus veido neįžvelgiau…

Tarakonaz

Egzai ir kaimas nedera

Vienratis
2007-06-11
12:00 – 14:00
Nuvažiuota 7,4 km
Važiavimo trukmė 41 min
Vidutinis greitis 10,8 km/h
Maksimalus greitis 19,6 km/h

Mokykloj buvo konsultacija dėl lietuvių kalbos egzo. Aš su draugu atvarėm su vienračiais. Pabuvom ten labai trumpai. Nutarėm nuvažiuot į GD ir prisiveržt stipinus. Tai varėm nuo mokyklos iki 45 ir 43 autikų stotelės. Sulaukėm 43 ir įlipom. Nuvažiavom iki Akropolio. Išlipom po tiltu, o tada jau važiavom vienračiais visa Ozo gatve iki pat ten. Priveržė stipinus, ratai gerokai sustandėjo. Dar po to Rimi nusipirkom Nestea ir varėm namo.

____________________

Vienratis
2007-06-13
17:00 – 17:30
Nuvažiuota 3 km
Važiavimo trukmė 20 min
Vidutinis greitis 9 km/h
Maksimalus greitis 16,3 km/h

Reikėjo nuvaryt prieš Šeškinės turgelio ir paimt dokumentus. Paėmiau ir nuvariau dar prie Statoil prisipūst padangos. Prisipūčiau. Ir dabar labai jėga važinėt, nes ji kieta. Visai pasikeitė riedėjimas.

____________________

Dviratis
2007-06-14
15:00 – 16:30
Nuvažiuota 19 km
Važiavimo trukmė 1 val 7 min
Vidutinis greitis 16,9 km/h
Maksimalus greitis 64 km/h

Taigi taigi. Baigėsi gi tas kalbėjimo egzas ir dauguma klasiokų nutarė, kad reikia varyt į miestą. Aš nevariau, nes reikėjo dokumentus paimt ir trikojį fotikui. Todėl grįžau namo ir po kurio laiko išvažiavau. Pasirodo, kad būtent tuo metu klasiokai važiavo į miestą. Tai aš sustojau 43 autiko stotelėj prie Šeškinės kalno ir palaukiau. Jie buvo viduje. Puiku. Autobusas pajudėjo, o aš iš paskos. Labai gerai važiuot už autobuso – puikus oro maišas. Įsibegėjau iki ~60 ir jau išlindau iš už autiko. Dieve mano, kaip sumetė. Vos nenukritau. Už autobuso vėjo visai nesijautė, bet jis išties didelis buvo. Bet nenukritau. Tada pradėjau minti dar greičiau ir jau prie autiko šono buvau. Draugai dar nufotkino mane. Bet autiko aplenkt nepavyko. Pristabdžiau ir lindau vėl už jo. Kalno apačioj aplenkiau ir nuvariau pro žaliąjį tiltą iki McDonaldo. Jie ten turėjo susitikt. Galvojau, kad ai palauksiu – niekur neskubėjau. Bet buvo kamštis ir kol jie atvarė… Siaubas… Bet su kitais klasiokais dar pabendravau. Po to variau į Goštauto gatvę dokumentų ir tada jau link Kalvarijų gatvės sukau. Ant Žaliojo tilto dar sutikau vieną bendraklasę, kuri varė susitikt su kitais. Variau gatve ant kokių 40 ir ji suriko. Vos neatsitrenkiau į kažkokį automobilį, bet nieko. Po to nuvariau prie Rimi Žirmūnuose. Ten stovą pasiemiau. Tik va… Jis nelabai į kuprinę tilpo… Dėžė didelė buvo. Vėžiau rankose, bet po to užkniso. Dėžę susilanksčiau ir įsidėjau į kuprinę, o stovą su deklu šiaip ne taip į kuprinę įdėjau. Išlindęs galas buvo, bet nieko. Neiškrito. Ir taip pro Akropolį nuvariau namo. 1, 2.

____________________

Vienratis
2007-06-15 – 2007-06-22
10:00 – 21:00
Nuvažiuota 4 km
Važiavimo trukmė 25 min
Vidutinis greitis 9,7 km/h
Maksimalus greitis 19 km/h

Į kaimą nusivežiau vienratį. Aha… Senelis labai norėjo pamatyt, o ir neblogai ten pasivažinėt. Taigi Baltarusijoj vienratininkas. Senelis labai stebėjosi. O kai variau kaime, tai vaikai bėgiojo vis iš paskos. Vienas sakė “pabučiuok šikną ir važiuok atgal”. Iš pavydo gal… Man jie nepatinka. Važinėjau labai nedaug, nes dažnai lydavo arba būdavo šlapia, o dar nervindavo tie vaikai ir karvių paliktos dovanos, kurių vis reikėjo išvengti važiuojant slalomu.

____________________

Vienratis
2007-06-26
9:00 – 10:00
Nuvažiuota 4 km
Važiavimo trukmė 23 min
Vidutinis greitis 10,3 km/h
Maksimalus greitis 15,5 km/h

Nuvariau į mokyklą atsiimt atestato (vidurkis 8,666). Su vienračiu. O atgal ėjau pėsčiom, nes dar kartu su manimi buvo du bendraklasiai. Irgi namo ėjo. Tai va taip vat. Dar, beje, draugas pasikeitė pedalus ant savo žvėrio, tai pabandžiau. Dieve dieve, kaip jie gražiai atrodo ir labai patogūs kojai.

____________________

Dviratis
2007-06-27
12:20 – 15:00
Nuvažiuota 15,3 km
Važiavimo trukmė 58 min
Vidutinis greitis 15,9 km/h
Maksimalus greitis 45 km/h

Variau pas dantistę. Užduotis buvo neskubėti, kad nesuprakaituočiau. Užduotį įvykdžiau. Nuo Akropolio kalno nemindamas 45 pagavau. Kai variau atgal, tai labai pavargau važiuodamas į Šeškinės kalną. Bet gyvas. Nenumirau.

Tarakonaz

Kaimas
Tarakonaz

3 in 1

Savaitės sapnai:

1. Buvau prie ežero su tėčiu ir broliu. Sutikau ten du bendraklasius. Kalbėjom ir jie kažką apie mane pasakė, pradėjo žvengt, o aš tada įsižeidžiau ir jiems atkirtau “kokie jūs man draugai”.

2. Kažkas man pranešė, kad mirė mano vienas draugas nuo labai sunkios ligos. Šis sapnas buvo labai realus ir visą dieną persigandęs buvau.

3. Čia kaip ir antrojo tęsinys. Lyg ir. Buvo kažkoks meetas-tusas-klasės susitikimas. Daugmaž penki metai po mokyklos baigimo. Nebuvo to vieno bendraklasio, kuris mirė nuo ligos. Mes jį pagerbėm tylos minute, o tada dalinomes dovanas. Vienas bendraklasis visas dovanas darė savo rankomis. Vat. Aš gavau 5 monopolius. Po to važiavom kažkokiu traukinuku ir tada dėliojom monopolį (kaip puzzle).

Tarakonaz

Kitaip

Ar jauti, kad viskas kitaip? Ar žinai, kas kitaip? Ne? Aš irgi. Kažkas kitaip. Bet niekas kitas nepasakys, kas kitaip – tu turi žinoti pats. Ar nebūna to keisto jausmo, kad kažkas kitaip? Ne? Man būna. Tada pradedu galvoti ir ieškoti pokyčių, bet nerandu, nes kažkas kitaip. Pokyčiai slepiasi ten už krūmo, kuris va ką tik sujudėjo. Kažkas vis vien kitaip. Ar dar nevimdo žodis “kitaip”? Jis čia buvo paminėtas aštuonis kartus (gali paskaičiuoti), bet kas iš to? Nuo to nei kiek ne aiškiau, kas kitaip. Galima kartoti ir kartoti, bet vis vien nesužinosi, kas kitaip.

Bet galima paspėlioti, kas kitaip. Gal kažkas kitaip bendravime? Kas būtent? Žinai? Pasakyk. O gal kažkas kitaip pasaulio suvokime? Bet juk neturėtų būt kitaip. Pasaulis kaip buvo taip ir yra toks pat – gražus, su keliomis ydomis. O gal kitaip išvaizdoje? Na turbūt, bet juk išvaizda kasdien kažkiek keičiasi, nes kūnas auga. O čia kažkas kitaip kitur. O gal kitaip dėl to, kad keičiasi mąstymas? Gal… Šio varianto nereikėtų atmesti. Bent jau kol kas.

O gal kitaip pas kitus, o pas mane viskas taip pat? Kodėl pas visus viskas kitaip? Kas čia pasidarė? Bendravime kažkas kitaip, išvaizdoje irgi kitaip. Mąstyme turbūt kitaip. O kodėl? Neturit ką veikt? Kodėl gluminat tokius kaip mane su tokiais pokyčiais? Tas kitaip, anas kitaip, viskas kitaip. Neblogas žodžio “kitaip” skambesys. “Kitaip” dabar skamba kitaip. Turbūt todėl, kad “kitaip” buvo paminėtas daug kartų. O gal ne dėl to? Dėl ko tada “kitaip” yra kitaip? Filosofija, sakai? Taip. Žinau. Bet vis vien viskas kitaip.

Kitaip. Trisdešimttryspliusvienas.

Tarakonaz

Vasaros saulė

Vienratis
2007-06-01
16:00 – 18:00
Nuvažiuota 7,4 km
Važiavimo trukmė 45 min
Vidutinis greitis 9,7 km/h
Maksimalus greitis 19 km/h

Vienratis
2007-06-05
17:00 – 21:00
Nuvažiuota 11 km
Važiavimo trukmė 1 val
Vidutinis greitis 11 km/h
Maksimalus greitis 17,6 km/h

Taigi taigi. Nepamenu, kur važinėjau pirmąją vasaros dieną. Nu ir dzin. Bet va birželio penktą dieną tai buvau prie bendraklasio. Ten kaip visada trynemės, o po to sugalvojom kur nors nulėkt. Varėm į Zujūnus. Teko paplušėt. Greitis ten bene visada buvo penkiolika km/h. Bet nenumirau. Laikiau rankose buožgalvį. Che. Lol. Slidus padaras. Jau grįžtant namo, prie maksimos Justiniškėse pamačiau tris vaikinukus, kurie kaip tik buvo nusipirkę čipsų. Pamatė mane ir paprašė duot pabandyt. Nu tegul bando. Ot juokinga buvo – griuvinėjo visi trys labai stipriai į žemę. Tiek ant pilvo, tiek ant nugaros. Che. Kerėplos. Vienas iš jų nebandė, bet valgė čipsus. Aš turėjau sprait. Paprašė atsigert. Daviau. Jis čipsų pakelį laikė kažkaip šonu ir todėl kai gėrė, viskas išbyrėjo. Cha cha. Nu o po to jau grįžau namo.

____________________

Vienratis
2007-06-06
19:30 – 20:00
Nuvažiuota 2 km
Važiavimo trukmė 25 min
Vidutinis greitis 5 km/h
Maksimalus greitis 17,85 km/h

Sugalvojau pasivažinėt pas save garaže. Vėsu, gera. Važinėjau atbulas. Vos kelis kartus važiavau normaliai tiesiai. Visai neblogai jau sekasi. Dabar reikia išmokt posūkius daryt. Vat.

Tarakonaz

Bulka

Važiuoju rudos spalvos Audi 80 (bulka). Siauras miško keliukas, bet du automobiliai prasilenkti galėtų. Šalia manęs sėdi Lavazza (ir vėl). Važiuojam važiuojam… Pastebiu, kad automobilis turi 4 pedalus. Nesupratau, kodėl, bet Lavazza paaiškino, kad čia trys automobiliai viename. Nu ką žinau… Dzin. Varom toliau ir privažiavom ežerą ir tokią labai didelę aikštelę. Stovėjo daug daug automobilių. Pasirodo, kad čia automobilių turgus. Aha… Pastačiau belenkur Audinę ir išėjom žvalgytis… Žiūrėjom žiūrėjom… Ir Lavazza pamatė geltoną Lancer Evo IX. Atsigulė ant kapoto ir rankomis jį apglebė. Pabučiavo, o aš pradėjau žvengti, nes automobilis šiek tiek buvo aptaškytais šū*u. Tada įsėdau į savo bulką ir nuvažiavau. Norėjau pajuokaut. Lavazza pradėjo rėkt, bet aš neapsisukau. Pagalvojau, kad va už to posūkio apsisuksiu. Bet nebuvo vietos, nes kelias gan siauras buvo. Vat. Todėl man teko važiuot iki pat išvažiavimo į gatvę ir ten suktis. Bevažiuojant prasilenkiau su keliais automobiliais… Po to išvažiavau ir iškart apsisukau. Bet įvažiavau į didelę šū*o krūvą. Užsikasė mano bulka… Ir baigėsi sapnas.