2007 05 mėnesio įrašai

Tarakonaz

Skristukas

Keturiasdešimtpenktas autobusas turėjo atvažiuoti po septynių minučių. Stotelėje tvyrojo ramybė. Senukas ant suoliuko žvelgė toli į niekur, o jauna mergina kitame suoliuko gale maigė mobilųjį telefoną. Ir aš stoviu netoli jų.

Ant pilkų šaligatvio plytelių pastebiu mažą pienės pūkelį. Jis keliauja į žalią ir geltoną pievą pas kitas drauges. Tačiau pieva toli, o vėjas pučia pūkelį dar toliau nuo jos. Pučia į saulės įkaitintą gatvę, kuria vis švilpia automobiliai. Pūkelis po truputį slenka plytelių tarpu… Silpnai papučia vėjas ir skristukas sukdamasis pakyla, nusileidžia prie senuko kojos.

Koja negailestingai pakyla ir prispaudžia vargšą pūkelį. Jis supranta, kad dabar viskas bus ne taip. Viskas pasikeis – noras neišsipildys. Jis lieka prilipęs prie kojos, o senukas įlipa į autobusą. Pūkelis ne savo noru išvežamas toliau nuo savo draugių pienių. Bet skristukas juk liko Vilniuje. Gal vėjas jį dar nuneš pas pienes…

Jau dabar pasiilgau pienės pūkelio.

Tarakonaz

Crz Lttl Thng Clld Lv

Dviratis
2007-05-30
17:55 – 18:20
Nuvažiuota 7,7 km
Važiavimo trukmė 20 min
Vidutinis greitis 22,6 km/h
Maksimalus greitis 45 km/h

Ilsėjausi nuo dviračio ir vienračio 4 dienas. Šiandien prisireikė nuvežti dokumentus į Maumedžių gatvę. Įsimečiau į MP3 Queen’ų ir išvažiavau. Queen’ai labai užveda. Neįmanoma važiuot lėtai. Taigi važiavau Ateities gatve ir po to atgal. Dviračių taku, aišku. Vienoje vietoje važiuojant pajame azartas spėt pralėkt pro žalią šviesą. Jis pradėjo mirksėt, o man dar liko geras kelio gabalas. Bet… Nespėjau ir apie 20 metrų slydau, nes užblokavau galinį ratą. Cypė asfaltas, o visi žmonės labai išsigando ir apuoko akimis į mane žiūrėjo. Cha cha. Atgal važiavau kiek ramiau, jei taip galima pavadinti mano važiavimą…

Tarakonaz

65km

Vienratis
2007-05-21
20:00 – 20:30
Nuvažiuota 5,4 km
Važiavimo trukmė 30 min
Vidutinis greitis 10,8 km/h
Maksimalus greitis 17,7 km/h

Susirinkau vienratį ir nutariau jį ušbandyt. Važiavau jau seniai bevažiuotu maršrutu (pro Fabus). Vėl gi. Nuvariau link Ateities gatvės, važiavau iki Stanevičiaus ir pasukau į ją. Tada į dešinę (nepamenu pavadinimo) ta gatve, kur veda link IKI, McDonaldo ir t.t… Na ir taip namo. Važiavau neskubėdamas. Kažkaip buvo nepatogu. Bet jau dabar pripratau. Va.

____________________

Vienratis
2007-05-22
16:00 – 19:00
Nuvažiuota 15,24 km
Važiavimo trukmė 1 val 43 min
Vidutinis greitis 8,84 km/h
Maksimalus greitis 22 km/h

Na, susitikau su bendraklasiais Justiniškėse. Taip, tame pačiame kieme kaip visada. Nutarėm varyti į Pilaitę, nes artėjo labai baisūs debesys, o Pilaitėj buvo giedra. Na, nuvažiavom iki autobuso stotelės, įlipom ir nuvarėm. Varėm iki pat galo. Iš ten važiavom link kotedžų kvartalo, kur gyvena draugė. Jos nebuvo namie, bet rašė SMS, kad greit grįš. Kol laukėm, pasikvietėm dar vieną bendraklasį. Atvažiavo su dviračiu. Tuomet sulaukėm draugės ir nutarėm pasivažinėt kur nors. Taigi važinėjam mes po Pilaitę ir nutarėm mes, abu vienratininkai, palenktyniaut. Mynėm mynėm, buvo lygiosios ir niekas nelaimėjo, bet aš norėjau jį aplenkt, užmyniau per daug ir kritau žemėn. Pasivoliojau neblogai. Dar man vos per galvą draugas nepervažiavo, bet spėjo sustot. Che. Bet buvo linksma. Atsistojau, apsivaliau ir toliau važiavom. Nutarėm prasilėkt miškeliu. Buvo ten toks gan status kalniukas, bet mes abu jį įveikėm. Kalniuką įveikė ir dviratininininkas su dviratininininke. Privažiavom vandens malūną. Sustojom ir aš pastebėjau, kad įvažiavau į šuns paliktą šūdą, atsiprašant. Ot sunervino. Nu bet nieko. Toliau nusprendėm važiuot nusipirkt gert, nes buvom suprakaitavę ir pavargę. Na, nuvarėm… Ką jau čia. Chi. Vienratininininkas draugas varė namo, nes norėjo pažiūrėt kašį, o mes tryse dar likom pasivažinėt. Važiavom link Salotės ežero, nes aš, mat, norėjau išsiplauti padangą. Kol mes nuvažiavom iki tos pelkės (na… nu… ne ežeras ten.), man visas tas mėšlas jau nusivalė bevažiuojant. Tada aš pasiūliau važiuot aplink ežerą. Ok. Visi sutiko. Matėm daug suvažinėtų varlių. Po to išlindom prie autobusų žiedo. Ten buvo šioks toks kalniukas su puriu smėliu. Iš pradžių vienratį pradėjau tempti, nes nesitikėjau užvažiuot, bet po to sugalvojau užlipt ir pabandyt. Lipau… Ir vėl nukritau. Ech… Juokas pro ašaras. Bet nieko. Antrą kartą pamėginau ir pavyko. Ir kaip tik važiavo autikas. Norėjau į jį suspėt. Na, spėjau. Va. Nuvežė jis mane iki pat Rygos stotelės. Išlipau, pradėjau važiuot link namų. Buvau labai pavargęs, jau atsipalaidavęs. Ir kažkaip kojos pakilo nuo pedalų ir vat kaip jau griuvau, tai griuvau. Ech. Būčiau visą veidą susivaręs, jei ranką nebūtų stebuklingai po ja palindus. Tiesa, ranką nusibrozdinau. Taip pat ir koją trijose vietose. Visas apdaužytas grįžau namo. Jaučiausi kaip po sunkaus darbo. Karštis daro savo.

____________________

Dviratis
2007-05-23
11:00 – 12:00
Nuvažiuota 16 km
Važiavimo trukmė 50 min
Vidutinis greitis 19 km/h
Maksimalus greitis 63,1 km/h

Buvo tik dvi pamokos, todėl labai greit grįžau namo. Reikėjo nuvežt dokumentus. Į keturias vietas. Pirmoji buvo netoli vaikų ir jaunimo centro. Nuo namų (prie Senukų) iki ten numyniau per 7 min. Greitai labai pavyko. Dar maksimalų šio sezono greitį pagerinau. Tuomet nuvariau prie Žalgirio stadiono ir sekanti stotelė buvo Šeškinė. Myniau aš į tą kalną… Ukmergės. Padusau, vos nenumiriau, bet užkilau. Visą laiką lenktyniavau su sunkvežimiu, kuris vežė kažką labai sunkaus, todėl važiavo pastoviu 20 km/h greičiu. Bet į kalną kilti tokių greičiu man pakako. Na, nuvariau į Šeškinę ir tuomet jau reikėjo į Fabijoniškes. Prie skeitparko į kioską. Va. Nedavė man jie dokumentų, nes pamiršo. Ot. Tada pro Ateities gatvę grįžau namo. Šlapias.

____________________

Dviratis
2007-05-25
16:40 – 21:00
Nuvažiuota 28,5 km
Važiavimo trukmė 2 val 10 min
Vidutinis greitis 13 km/h
Maksimalus greitis 59,7 km/h

Kritinė Masė. Valio. Nuvažiavau į Statoil prisipūst padangų, tada prie Audi centro paspoksot į Audi R8. Graži. Dar mačiau dvi Audi RS4 ir vieną Audi S8. Pasaka. Tada nuvariau prie savo namų susitikt su bendraklasiais. Susitikom ir važiavom link Katedros aikštės. Vėl. Ukmergės kalnas. Mano tikslas buvo 65 km/h, bet man pasiekus 59 km/h, prieš pat mane iš antros eilės į pirmą užlindo automobilis. Svolačius. Nemato, kad važiuoju. Teko stabdyt. Piktas nuvažiavau iki apačios, atsisėdau ant žolytės ir laukiau draugų, kurie neskubėjo taip, kaip aš. Pasedėjau, atgavau kvapą ir jie pasirodė. Užlipau ant dviračio, jų palaukiau. Sustojo jie prie manęs ir tada buvo smūgis man į ranką. Kažkoks dviratininkas, važiuodamas ant 55 km/h, trenkėsi į mane ir nusivoliojo. Siaubingai atrodė. Pakilo, paklausė ar visiems viskas gerai. Jo… Man tik ranką skaudėjo. Mes nuvažiavom, o jis liko ten taisyt kažko. Na, nuvarėm mes į Katedros aikštę. Ten buvo 3-4 vienratininkai. Šokinėjo, važinėjo atbuli. Pasisveikinau, davė pralėkt. 18:00. Pajudėjom link bokšto. Buvo gan nemažai žmonių. Na, pradėjom važiuot. Nieko ypatingo. Mane tik kiek nervino mažiukai su savo lievais dviračiais (priekiniai ir galiniai amortizatoriai). Zigzagais važinėjo ir mane gasdino. Vis tekdavo juos lenkt. Maršrutas buvo gan neblogas. Aišku, incidentų neišvengėm, bet, kaip visada, aš į tuos incidentus nepakliūnu. Atidžiai važiuoju. Važiuoju važiuoju… “Labas, ar tu Tarakonaz?” (kažkaip panašiai). “Taip”. Aku. Che. Nustebino. Bet Aku kietas, nes su šalmu, o šalmas yra gerai. Man šalmas suteikia daugiau drąsos ir, aišku, saugumo. Vos keliais žodžiais prasimetėm. Aš nebeturėjau ko pasakyt. Tiesiog nežinojau. Todėl kažkiek laiko tylėjom, o po to jau atitrūkau kažkiek, nes veržiausi į priekį. Va. Viskas baigėsi Sereikiškių parke. Ten visi parėkavo, pakilojo dviračius. Tada mūsų visa chebra nurūkom į Katedros aikštę. Ten daug sedėjom, kalbėjom. Šiek tiek pafotkinau, bet greit išsikrovė fotikas. Nieko. Pasedėjom ir varėm link namų. Bevažiuodami Gedimino prospektu aš su draugu dar palenktyniavom. 50 km/h tiesiame. Linksma, bet niekas nelaimėjom. Po to jau nieko ypatingo ir nebebuvo. Grįžau namo pavargęs, bet laimingas.

Tarakonaz

Daugubybė

Vienratis
2007-05-12
16:00 – 21:00
Nuvažiuota 9,6 km
Važiavimo trukmė 1 val 10 min
Vidutinis greitis 8,5 km/h
Maksimalus greitis 19,6 km/h

Vienratis
2007-05-13
16:00 – 21:00
Nuvažiuota 8 km
Važiavimo trukmė 1 val
Vidutinis greitis 8 km/h
Maksimalus greitis 21 km/h

Vienratis
2007-05-14
16:00 – 21:00
Nuvažiuota 7,7 km
Važiavimo trukmė 45 min
Vidutinis greitis 9,5 km/h
Maksimalus greitis 22,15 km/h

Vienratis
2007-05-15
16:00 – 21:00
Nuvažiuota 4,4 km
Važiavimo trukmė 25 min
Vidutinis greitis 10,6 km/h
Maksimalus greitis 18,6 km/h

Vienratis
2007-05-18
16:00 – 21:00
Nuvažiuota 11,1 km
Važiavimo trukmė 1 val 5 min
Vidutinis greitis 7,9 km/h
Maksimalus greitis 22,3 km/h

Vienratis
2007-05-19
16:00 – 21:00
Nuvažiuota 5 km
Važiavimo trukmė 38 min
Vidutinis greitis 10 km/h
Maksimalus greitis 21,6 km/h

Visus šiuos kartus buvau prie bendraklasio namų – prie 43 autobuso žiedo, Justiniškėse. Ten tokia aikštelė gera yra, kurioje galima mokytis naujų triukų (šiuo metu vis dar šlifuoju važiavimą atbulomis). Visi mes čia susirenkam. Kalbam, bendraujam, važinėjam vienračiais. Linksma.

____________________

Dviratis
2007-05-16
12:00 – 13:00
Nuvažiuota 15 km
Važiavimo trukmė 50 min
Vidutinis greitis 18 km/h
Maksimalus greitis 59 km/h

Buvau mamos kurjeris. Na ir 12 valandą ryto turėjau išlėkt. Variau į kavinę “Kalvarijų 1”. Ten man turėjo duot dokumentus, bet nedavė. Ot. Neparuošė, patingėjo. Nu ok. Po to variau į “7 mūzas”, kur man davė dokumentus. Ok. Nereikėjo laukt ilgai. Ir tada pašokau į Palangos gatvę. Ten va atidaviau ir paėmiau dokumentus. Tai vat. Labai linksma tokiu metu lakstyti su dviračiu. Tarp žmonių ir automobilių. Porą kartų manęs vos nenutrenkė. Bet nieko. Šiaip ar taip, su šalmu važinėju.

____________________

Dviratis
2007-05-20
17:00 – 21:00
Nuvažiuota 18 km
Važiavimo trukmė 1 val 10 min
Vidutinis greitis 16 km/h
Maksimalus greitis 52 km/h

Esmė tame, kad aš sugalvojau išardyti vienratį. Norėjau ji išvalyti ir dar reikėjo pakeisti balnavamzdį, nes šis sulinko truputį. Išardžiau, išvaliau – kaip naujas. Tuomet išvažiavau su dviračiu į lauką. Pas tą patį bendraklasį į kiemą. 19 valandą buvau susitaręs susitikt su pirmuoju vienratininku (aš, beje, 4 Lietuvoje). Jis man pardavė balnavamzdį. Naujas, gražus ir tinkamo ilgio. Vat. Tai su dar vienu draugu nuvarėm prie Olympic Gym/Impuls su juo susitikt. Po to varėm pas bendraklasę Buivydiškėse. Pakeliui kelis kartus palenktyniaviom (1:1). Greičiai viršijo 45. Ne nuo kalno. Pabendravom su drauge ir varėm namo. Vat kaip. Grįžęs susirinkau vienratį. O va dabar turbūt varysiu su juo šiek tiek pavažinėt.

Tarakonaz

Lietustiltas/merginauni/sigma

Dviratis
2007-05-09
14:30 – 17:00
Nuvažiuota 18 km
Važiavimo trukmė 1 val
Vidutinis greitis 18 km/h
Maksimalus greitis 41,4 km/h

Labai sunku išbūti namie. Todėl nutarėm su keliais bendraklasiais susitikti ir bent šiek tiek pavažinėt. Taigis… Iki mano atvažiavo draugas ir kartu su juo patraukėme link kito draugo. Lol. Fabuose, vat. Visi mes aistringi automobilių megėjai. Todėl daug apie auto šnekėjom. Vat taip vat taip vat būna. Pavažinėjom kažkiek. Bet teko dažnai stot. Slėptis po tiltu, plovykloj ar dar kur, kad nesulytų lietus. Bet vis vien buvo smagu. Grįžau purvinas. Vis vien smagu buvo.

____________________

Vienratis
2007-05-10
16:00 – 20:00
Nuvažiuota 5 km
Važiavimo trukmė 30 min
Vidutinis greitis 10 km/h
Maksimalus greitis 20 km/h

Vos iš debesų išlindo saulė, išlindome ir mes visi. Visi – bendraklasiai. Buvome net aštuoni. 3 su vienračiais. Oho, ane? Kiti su dviračiais. Viena mergička mokėsi važinėt normaliai, o aš su draugu mokėmes važinėt atbulomis. Vis geriau sekasi. Neužilgo gerai mokėsiu. Labai geras oras buvo. Vat. Foto daug prifotkinom. Ir šiaip. Smagu buvo. Chi.

____________________

Dviratis
2007-05-11
12:20 – 20:00
Nuvažiuota 20 km
Važiavimo trukmė 1 val 20 min
Vidutinis greitis 15 km/h
Maksimalus greitis 59,8 km/h

Reikėjo mamai paimti dokumentus kažinkažkokius. Tai susitikau su bendraklasiu ir išlekėm. Ukmergės plentas, greitis 60… Mmm… Lenkiau turistinį autobusą, kuriame buvo daug vaikų. Visi mus abu stebėjo. Nu ir gerai. Tuomet pasukom Konstitucijos prospektu, Baltuoju tiltu ir nuvarėm iki Palangos gatvės. Vat. Pasigriebiau dokumentus. Tuomet draugas dar sugalvojo nusipirkti speedometrą. Važiavom ilgai Kalvarijų gatve. Tada nuvarėm į GD. Ten nusipirko Sigma 906. Tada grįžom iki Konstitucijos prospekto ir sukom link Žvėryno kalno. Ėt. Koks jis didelis. Bet pakilom. Tada jis nuvarė į Pilaitę, o aš sukau dėšinėn. Viršuliškės… Nostalgija, chi. Taip ir nuvariau iki namų. Dar planavau išvažiuot su vienračiu, bet nu toks blogas oras, kad nors nusišauk…

Tarakonaz

Podcast!

Vienratis
2007-05-07
17:50 – 20:00
Nuvažiuota 4 km
Važiavimo trukmė 20 min
Vidutinis greitis 12 km/h
Maksimalus greitis 19,1 km/h

Vos pragiedrėjo, išlėkiau į lauką. Nors ir trumpam. Prieš tai dar įsimečiau Autoblog Podcast’ą į mpTRYS grotuvą. http://podcasts.autoblog.com/2007/05/03/autoblog-podcast-64/. Tai paklausiau kalbų… O šiaip tai nedaug labai važinėjau. Pradėjo lašnot. Nervina mane tas oras. “Pavasaris”, bliamba…

Tarakonaz

12km/90min

Vienratis
2007-05-05
13:30 – 22:00
Nuvažiuota ~6 km
Važiavimo trukmė ~40 min
Vidutinis greitis ~8 km/h
Maksimalus greitis ~18 km/h

Gatvės muzikos diena. Turėjo groti mano bendraklasiai. Tai va, pajudėjau iš namų, susitikau su draugu, kuris taip pat buvo su vienračiu, ir nuvažiavom į miestą. Bendraklasiai turėjo grot prie Prezidentūros, bet paaiškėjo, kad jie “koncertą” rengia kažkokiame bute, kuris vis vien buvo prie Prezidentūros. Tai va. Ten labai ilgai buvom. Kalbėjom, bendravom ir šiaip… 12 iš viso mūsų buvo. Vakarop išėjom į miestą. Pavaikščiojom Katedros aikštėj ir Sereikiškių parke. Po to jau visi skirstėsi namo. Aš su dar keliais bendraklasiais sugalvojom dar pasivaikščioti palei Nerį. Po to likau aš ir viena labai seniai pažįstama draugė. Taigi pafotkinau vakarėjantį Vilnių. Nedaug, bet vis kažkiek… Na o tada jau namo. Važinėjau labai nedaug, bet diena buvo puiki.
Meninėnuotrauka1 Meninėnuotrauka2 Meninėnuotrauka3

____________________

Vienratis
2007-05-06
16:00 – 19:00
Nuvažiuota ~8 km
Važiavimo trukmė ~50 min
Vidutinis greitis ~10 km/h
Maksimalus greitis 21,1 km/h

Viskas prasidėjo nuo to, kad vienas bendraklasis visą savaitę kažką taisė/konstravo ir šiaip buvo užsiėmęs. Nieko niekam nesakė. Šiandien gavau sms, kuriuo klausė, ar šiandien kur nors važiuosim dviračiais ar vienračiais. Vien dėl to, mūsų nedidelė grupelė draugų nutarėm susitikt. Tas projektas buvo dviratis. Gražus. Ir neblogas. O aš mokiausi važinėti atbulomis. Na jau visai neblogai… Tik baisu, kai važiuoju ir nematau, kur važiuoju. Bet tiek jau to. Vis vien išmoksiu ir važinėsiu. Va taip.

Tarakonaz

The Who? The rain/wind.

Vienratis
2007-05-02
16:05 – 16:40
Nuvažiuota 5,7 km
Važiavimo trukmė 30 min
Vidutinis greitis 11,2 km/h
Maksimalus greitis 17,8 km/h

Vėsu lauke, bet nuobodulys ir noras pasivažinėt šaltį nugalėjo. Užsidėjau dvi poras kojinių, nes batai vasariniai, su skylėm, kad vėdintųsi, todėl pagalvojau, kad bus šaltoka. Nu ir išvažiavau. Pusė velnio dar pradžioj buvo… Pravažiavau pro Senukus, IKI ir tada Fabijoniškių gatve iki Ateities gatvės (kaip visada). Nieko įdomesnio nepamačiau. Gal tik tai, kad vienas dviratininkas važiavo marškinėliais trumpomis rankovėmis. Na, jei jam gerai, tai ir man gerai. Ateities gatvė… Mhm… Visi žmonės pjauna per dviračių taką (kaip visada)… Nervina. Toliau važiavau su mintimi, kad suksiu į Stanevičiaus gatvę. Neišdegė. Pakerėtas grupės “The Who” dainų, pražiopsojau tą sankryžą ir nuvažiavau toliau. Po to jau supratau, kad pravažiavau Stanevičiaus gatvę. Todėl sugalvojau grįžti atgal ir tuomet įsukti į tą gatvę (norėjau paįvairint ir todėl nutariau važiuoti kita gatvės puse). Che. Didlaukio gatvė. Nu kokie durni šviesoforai. Niekada neužsidega pėstiesiems. Po kažkiek laiko pravažiavau… Bet… Išsikrovė mp3 grotuvas, pradėjo kapnoti lietus ir pūsti vėjas. “Velnias” pagalvojau. Pasidarė šalta. Na ką… Važinėjimasis baigtas. Myniau tiesiu taikymu iki Mandarino, o tada pasukau Fabijoniškių gatve. Pro IKI, Senukus… Ir jau namie… Gegužė čia vadinasi tokia…